top of page

Що таке обсесивно-компульсивний розлад?

Що таке обсесивно-компульсивний розлад?

Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) - це психічне захворювання, яке характеризується наявністю нав'язливих думок (обсесій) і повторюваних дій (компульсій).


Люди, які страждають від ОКР, відчувають постійне занепокоєння та тривогу через постійні, неприємні і нав'язливі думки. Ці думки можуть бути пов'язані з певними темами, такими як забруднення, порядок і симетрія, перевірка і сумнів, а також сексуальні або релігійні думки. Люди з ОКР добре розуміють, що їхні думки необґрунтовані і некоректні, але не можуть з ними справитися. У результаті виникає потреба виконувати ритуали або компульсивні дії для зняття тривоги та занепокоєння.


ОКР може значно вплинути на повсякденне життя людини, обмежуючи його можливість працювати, навчатися та підтримувати відносини. Люди з ОКР можуть проводити години, перевіряючи замки, вимикачі світла або повторюючи одну й ту саму дію кілька разів. Це може призвести до фізичного та емоційного виснаження.


Крім нав'язливих думок та повторюваних дій, ОКР може супроводжуватися і іншими симптомами, такими як депресія, тривожність, панічні атаки і соціальна ізольованість.


Для діагностики ОКР необхідно звернутися до кваліфікованого психолога або психіатра.


Лікування ОКР може включати психотерапію, фармакотерапію або їх комбінацію. Психотерапія, заснована на когнітивно-поведінковому підході, може допомогти пацієнтам усвідомити свої нав'язливі думки та навчитися справлятися з тривогою та занепокоєнням.


Фармакотерапія, така як застосування антидепресантів або препаратів з групи селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІОЗС), може бути призначена для зниження симптомів ОКР.


Взагалі, обсесивно-компульсивний розлад - це серйозний стан, який потребує професійної допомоги та підтримки.


Важливо пам'ятати, що ОКР є зворотним та з правильним лікуванням більшість людей з ОКР можуть жити повноцінне та щасливе життя.


РЕКОМЕНДУЄМО


ДИВИТЬСЯ ТАКОЖ

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page