top of page

Сензитивний період це

Сензитивний період це феномен, який відображає особливість розвитку людини, коли певні психологічні процеси та здібності мають найвищу вразливість до зовнішнього стимулювання. Сензитивний період в психології відноситься до важливих періодів у житті людини, коли відбуваються значні зміни в мозку, нервовій системі та когнітивних функціях. Протягом цього періоду, який часто спостерігається у ранньому дитинстві, дитина набуває нових навичок та вмінь швидше та ефективніше, ніж в будь-який інший час в житті.


У сензитивний період зв'язки в мозку між нейронами формуються з великою легкістю і стабільністю. Це робить можливим швидке і якісне засвоєння інформації та навичок. Наприклад, у період з 0 до 7 років дитини, період мовленнєвого розвитку є особливо сензитивним, коли мозок здатний легко виробляти нові нейронні зв'язки, необхідні для опанування мови. Якщо у цей час дитина не отримує достатньої стимуляції або навколишнє середовище бідне на мовленнєві зразки, це може призвести до проблем з мовленням у майбутньому.


Сензитивні періоди можуть бути присутні і в інших сферах психології, таких як розвиток соціальної комунікації, музичної та художньої обдарованості, математичних здібностей тощо. Важливо розуміти ці періоди, щоб забезпечити оптимальну розвивальну стимуляцію для максимального розвитку психологічних потенціалів кожної людини.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"