top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Регресія це відступ від попереднього рівня розвитку, поведінки або функціонування й повернення до попередньо менш зрілого або менш адаптивного стану. Цей термін походить від поняття "регрессу" в статистиці, де він використовується для позначення залежності однієї змінної від іншої.


У психологічному контексті, регресія часто проявляється як повернення до більш простих, молодших, менш зрілих чи менш соціально прийнятних форм поведінки. Наприклад, це може відбуватися у дитячому розвитку, коли дитина, яка раніше володіла певними навичками або здібностями, зазнає певного спаду і повертається до попереднього стану розвитку.


Регресія також може бути пов'язана з психологічними стресами, травмами або емоційними труднощами. У деяких випадках, коли особа зазнає стресу або травми, вона може повернутися до більш примітивних стратегій або поведінки, що були загальні при ранньому розвитку.


Розуміння поняття регресії в психології допомагає вивчати і розробляти ефективні методи психотерапії та підходи до терапії, щоб допомогти людям подолати негативні наслідки регресії та продовжити розвиватися та адаптуватися до різних складних ситуацій.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page