top of page

Прокрастинація та її причини

Прокрастинація — це поширене явище, з яким ми всі, можливо, стикалися. Історії про "завтра все зроблю" або "ще є достатньо часу" відомі нам усім. Проте, чому ми схильні до прокрастинації?Давайте розглянемо деякі з найпоширеніших причин, які впливають на нашу схильність до відкладання справ.


1. Недосконалість - Часто ми стикаємося з перфекціоністськими стандартами, які ставимо перед собою. Ми боїмося, що наша робота не буде достатньо досконалою, і це призводить до відкладання виконання завдання.


2. Відволікання - Вимкнуті телефони, соціальні мережі та інші засоби комунікації можуть стати справжніми ворогами продуктивності. Відволікання може відбуватися і в місці роботи, коли ми зустрічаємо колег або потрапляємо в непередбачувані ситуації.


3. Брак мотивації - Якщо завдання не цікаве або немає видимої користі з його виконання, ми можемо відкладати його на потім. Мотивація відіграє велику роль у нашій продуктивності, тому важливо знайти щось, що стимулюватиме нас до виконання завдання.


4. Відчуття перевантаження - Коли ми маємо багато справ на руках, може виникнути відчуття перевантаження. Це може призводити до відкладання більш важливих справ і, в результаті, до страти часу та втрати продуктивності.


5. Боязнь провалу - Іноді причиною прокрастинації є страх неуспіху або критики. Ми можемо боятися, що наша робота не буде прийнята або що ми не зможемо досягти очікуваних результатів. Це може призводити до відкладання завдань до останнього моменту або навіть до їх уникнення.Для того, щоб подолати прокрастинацію, важливо розуміти її причини. Зосередьтеся на пізнанні себе і своїх реакцій на різні ситуації. Займіться плануванням та установленням реалістичних цілей, створіть регулярний розклад, використовуйте методи прокрастинації керування і навчіться керувати своїм часом. Не забувайте, що прокрастинація - це просто звичка, яку можна змінити.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page