top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Перенос - це психологічний механізм, що відображається в тенденції особистості переносити свої почуття, емоції, фантазії та стосунки з однієї особи на іншу, засновану на невідмінності чи подібності останньої з особою, яка була предметом оригінального почуття чи емоції.


Перенос є одним з базових понять психоаналізу, яке пояснює динаміку індивідуальних внутрішніх конфліктів і досліджує вплив несвідомого на поведінку та почуття людини. Виникнення переносу може бути спровоковано різними факторами, такими як схожість з іншою людиною, наявність невирішених проблем із власною особистістю чи поглядами, а також зависимість від конкретної особи.


Перенос може мати як позитивні, так і негативні наслідки для особистості. Він дозволяє людині виразити і вивести наявні у неї емоції, які можуть бути некерованими або невиразними. Однак, водночас перенос може призвести до перекручення реальності і спричинити нездорові стосунки з іншими людьми.


Для психологічної практики, розуміння і розпізнавання переносу мають важливе значення. Вони допомагають психологам виявити підсвідомі переживання та емоції пацієнтів та спрямувати їх на одну особу, проаналізувати їхнє минуле і зрозуміти причини деяких поведінкових патологій.


Навчитися впоратися з переносом може бути складним процесом, що вимагає психологічної підтримки та спеціального психотерапевтичного втручання. Розпізнавання і розуміння переносу може допомогти людині досягнути глибшого саморозуміння та здорових стосунків з іншими людьми.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page