top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Обсесія
Обсесія

Обсесії - це повторювані, нав'язливі думки, які викликають тривожність та незручність. Вони можуть мати різноманітний характер: від переживань за безпеку близьких до перебільшеної чистоти. Хоча деякі рівень обсесій може бути нормальним, якщо вони починають впливати на щоденне функціонування та якість життя, це може вказувати на проблему.


Обсесії - це явище, з яким стикається більшість людей принаймні раз у житті. Зазвичай це думки, ідеї або образи, які заповнюють наш розум і важко контролюються.


Чи є обсесії чимось небезпечним або вони є природнім проявом психіки? Давайте розберемось.


Лінія між нормою та порушенням


Важливо визначити, коли обсесії перетворюються на обсесивно-компульсивний розлад (ОКР). ОКР - це психічний розлад, де обсесії супроводжуються компульсивними діями, що виконуються для зняття тривожності. Наприклад, постійне миття рук через страх зараження - це ознака ОКР.


Як справлятися з обсесіями


Свідомість та прийняття: Розуміння та прийняття того, що обсесії є частиною психічного процесу, може допомогти зняти частину тривожності.

Когнітивно-поведінкова терапія: Цей вид терапії допомагає змінити негативні думки та реакції на них. Вона вчить знаходити раціональні аргументи, які заперечують обсесії.

Медитація та релаксація: Регулярна практика медитації та релаксації може знизити рівень тривожності, пов'язаної з обсесіями.

Підтримка фахівця: Якщо обсесії суттєво впливають на життя, важливо звернутися до психотерапевта або психіатра.


Обсесії - це складний психічний феномен, який може варіювати від нормальних до патологічних. Важливо розрізняти їх та знаходити ефективні способи зправляння з ними.Дивиться також

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”