top of page

Межовий розлад особистості (МРО) це


Межовий розлад особистості (МРО) це один із розладів особистості, який впливає на спосіб, яким людина сприймає себе, інших людей та стикається з емоціями. Люди, які мають МРО, можуть демонструвати непостійне самооцінювання, нездатність до регуляції емоцій та стабільних міжособистісних відносин.


Характерні риси МРО включають інтенсивний страх перед зневагою або опустошенням, страх бути самотнім, нестабільне самооцінювання, епізодичні вибухи гніву та розвиток інтенсивних, але короткотривалих захоплень іншими людьми.


Люди з МРО можуть проявляти складну поведінку та сприйняття взаємин з близькими людьми. Вони можуть переживати крайності емоцій, такі як відчуття любові або ненависті, прив'язаність або відштовхування до інших людей, а також розвивати нездатність вести стійкі і здорові стосунки. Це може впливати на якість особистісного функціонування та психічне самопочуття.


МРО зазвичай має походження з раннього дитинства, і може бути пов'язаним зі стресовими або травматичними подіями, недостатньою розумінням власних емоцій або незадовільними взаєминами з батьками або опікунами.


Лікування МРО зазвичай включає психотерапію, в якій людина працює з фахівцем для розуміння причин розладу та навчання стратегій управління емоціями та міжособистісними відносинами. Формат психотерапії може бути індивідуальним або груповим, в залежності від потреби та вподобань особи.


Крім того, підтримка з боку близьких людей, формування позитивного середовища та практика стресового управління можуть бути корисними для підтримки людини із МРО. Важливо розуміти, що розлад особистості не є вадою або дефектом, але потребує толерантного та адаптивного підходу через усвідомлення і розуміння особливостей та потреб людини.

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"