top of page

Дисфорія це поняття, яке походить від грецького слова "δυσφορία", що означає нездужання або поганий настрій. У психології, дисфорія є психічним станом, що характеризується постійним незадоволенням, неспокоєм, тривогою або сильним болем.

Подібний стан - гіпотимія.

Протилежний стан - ейфорія.


Дисфорія може мати кілька різних проявів та причин. Одним з видів дисфорії є депресія, коли людина постійно перебуває у сумному настрої та відчуває втому навіть при повсякденних справах. Іншим видом дисфорії є тривожність, коли людина завжди перебуває в стані тривоги та напруги. Також існує дисфорія, пов'язана з психотичними розладами, коли у людини спостерігаються галюцинації та глютні думки.


Причини дисфорії можуть бути різними. Часто це пов'язано зі стресом, травмою або негативними життєвими подіями. Також дисфорія може бути особливістю характеру людини або проявом психічного розладу.


Людям з дисфорією може бути важко керувати своїми емоціями та контролювати свої реакції. Вони можуть відчувати себе вразливими та незахищеними, що може призводити до саморуйнування або ізоляції.


Лікування дисфорії зазвичай включає психотерапію та, у деяких випадках, призначення лікарських препаратів. Психотерапевт може допомогти людині зрозуміти причини її дисфорії та навчити ефективних стратегій керування емоціями. Деякі медикаменти, такі як антидепресанти або анксіолітики, можуть бути призначені для полегшення симптомів дисфорії.


Отже, дисфорія - це психічний стан, який характеризується постійним незадоволенням, тривогою або сильним болем. Вона може бути пов'язана з різними причинами і має різні прояви.


Лікування включає психотерапію та, у деяких випадках, призначення лікарських препаратів.


Дивиться також

🙏Якщо Вам потрібна консультація профільного фахівця, переходьте у наш розділ "Обрати фахівця" і обирайте спеціаліста, до якого хотіли б звернутися, чи переходьте у наш Телеграм-канал, де багато корисної інформації та безкоштовних заходів.

Теги:

Comentários


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"