top of page

Україна-Мати

Перейменування монументальній скульптури Батькивщина-Мати на Україна-Мати. Психологічний вимір сучасного ідентитету.

На монумент Батьківщина-Мати встановлюють Тризуб. Фото з сайту Кабінету Міністрів України.
На монумент Батьківщина-Мати встановлюють Тризуб. Фото з сайту Кабінету Міністрів України.

Україна, як країна з великою історією та культурним багатством, постійно знаходиться у процесі самоідентифікації. Символи національного свідомості мають велике значення для формування психології суспільства. Одним з таких символів є монумент Батькивщина-Мати, що стоїть у столиці Києві. Проте, у зв'язку зі змінами в сучасному світі, є належність перейменувати її на Україна-Мати, аби відображати більш актуальний ідентифікаційний контекст.


Перейменування монумента має психологічне значення для національного самоусвідомлення. Назва "Батькивщина-Мати" звертає увагу на місце держави в житті громадян, але може звучати застарілою та зачіпати деякі соціальні ролі. Натомість, "Україна-Мати" зближає нас з нашою країною як з матір'ю, наділяючи відчуттям турботи та прив'язаності. Така переформулювання вирішує проблему стереотипних ролей та сприяє формуванню більш прогресивного ідентитету.


Крім того, перейменування монументу може сприяти процесу інклюзивності. Україна - країна, що об'єднує різноманітні народи, культури та історії. Нова назва відкриває шлях до ідентифікації з материнським образом не лише для українців, а й для всіх, хто живе та сприяє розвитку цієї землі. Це зміцнює почуття спільноти, єдності та рівності перед викликами сучасності.


Зміни ім'я монументу також можуть бути сприйняті як вияв пам'яті про минуле та шанування дійсних матерей, які протягом історії України відіграли велику роль у збереженні національного духу та культурної спадщини. Це може відбудовувати зв'язок з традиціями та відкривати нові можливості для подальшого розвитку.


Назва Україн-Мати нагадує нам, що в кожному громадянині України живе рідний дух, що він - не просто громадянин, а дитина цієї землі, гідність якої росте в собі та в інших.Перейменування монументу Батькивщина-Мати на Україна-Мати має широкий спектр позитивних аспектів, які можуть вплинути на психологію суспільства та сформувати більш сучасний ідентифікаційний контекст.


Актуалізація ідентитету: Зміна назви на Україна-Мати може відобразити сучасний погляд на роль держави в житті громадян. Вона підкреслює значущість країни як рідної матері, що надає глибокого емоційного зв'язку та гордості.


Психологічний ефект об'єднання: Зміна ім'я може стимулювати почуття єднання та спільності серед громадян України, незалежно від їхньої етнічної, культурної чи релігійної належності. Це сприяє виробленню національної ідентичності та патріотизму.


Інклюзивність: Назва "Україна-Мати" заохочує інклюзивний підхід до національного символу. Вона відкриває можливість ідентифікації з материнським образом для всіх, хто живе на території України, незалежно від їхнього походження чи історії.


Залучення молодого покоління: Перейменування статуї може бути потужним інструментом для привернення уваги молоді до символів національної ідентичності. Воно сприяє розумінню їхньої важливості та значущості у сучасному контексті.


Привернення уваги до національної спадщини: Зміна назви може стати важливим кроком у збереженні та популяризації національної культури та історії, нагадуючи громадянам про важливість пам'яті та шанування спадщини попередніх поколінь.


Підтримка соціокультурних змін: У сучасному швидкотемповому світі важливо адаптуватися до змін. Перейменування статуї відображає бажання країни змінюватися та розвиватися разом із світом.


Закінчуючи, перейменування монументу Батькивщина-Мати на Україна-Мати має великий потенціал у зміцненні національної самосвідомості, підтримки інклюзивності та відновленні зв'язку зі своїми корінями. Психологічно, це важливий крок у формуванні сучасної ідентичності нації, яка прагне розвиватися, знаходячи глибокі коріння у спільному минулому та турботу про майбутнє.Історічна довідка


Монумент Батькивщина-Мати є однією з найвизначніших пам'яток та символів України. Вона розташована у столиці країни, місті Києві, на Високому Замку (горі Мамай), звідки відкривається вид на мальовничий Дніпро та місто.


Будівництво статуї розпочалося в 1978 році та завершилося у 1981 році з нагоди 1500-річчя Києва. Архітектори М. Горбовський, Ю. Гришко та скульптор А. Скобляк спільно створили величний пам'ятник, який символізує материнську любов, оберігаючу рідну землю та її народ.


Монумент Батькивщина-Мати має висоту близько 62 метри (приблизно 102 метри, якщо врахувати п'єдестал та підніжжя). Вона виконана з нержавіючої сталі та підсвічується вночі, створюючи вражаючий ефект.


У монументі Батькивщина-Мати зображено жінку з мечем у руках, що символізує готовність захищати свою країну та народ від будь-яких загроз. Вона стоїть на висоті, гідно й суверенно огортаючи свою родину.Психолог Рина Полянська

Kommentarer


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"