top of page

Самотність чи самодостатність?

✍️ Рина Полянська, @Rina_psyhologist сертифікований психолог, КПТ- та арт-терапевт

🤔 Самотність чи самодостатність?


1️⃣ Самотність: людина не має сформованих соціальних зв'язків (близьких, друзів, однодумців). Це може бути тимчасовим або постійним станом.


Самодостатність є здатністю і бажанням особи функціонувати та задовольняти свої потреби незалежно від інших. Це стосується як фізичних потреб (наприклад, уміння готувати, працювати та забезпечувати себе), так і емоційних (наприклад, здатність до самокерування та самопідтримки).


2️⃣ Самотність зазвичай супроводжується відчуттям ізольованості, відчуженості і прагненням до соціального спілкування. Людина може відчувати себе сумною абонепотрібною через відсутність близьких стосунків.


Самодостатність включає в себе здатність до самостійного і незалежного існування. Людина може бути задоволеною та щасливою, незалежно від того, чи є в її житті соціальні зв'язки.


3️⃣ Самотність може призводити до залежності від інших у спробі заповнити це відчуття пустоти. Люди можуть шукати схвалення та уваги від інших, щоб відчути себе менш самотніми.

Самодостатність вимагає незалежності від інших для задоволення фізичних та емоційних потреб. Людина, яка самодостатня, не відчуває необхідності в постійній зовнішній підтримці для свого щастя.


📲 Якщо потрібна психологічна допомога, натискайте на нік і записуйтеся: @Rina_psyhologist


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"