top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Саморефлексія

✍️ Рина Полянська, @Rina_psyhologist сертифікований психолог, КПТ- та арт-терапевт


🙏 Саморефлексія — це один із способів підійти до усвідомлення та аналізу власних думок, емоцій та дій. Це подорож у глибини своєї свідомості з метою розвитку та вдосконалення #нотатки_психолога


🔄 Як розвивати здатність до саморефлексії?

✔️ Замислюйтеся над питаннями: розпочинайте день або тиждень, питаючи себе: "Як я відчуваю себе? Які події вплинули на мої емоції та поведінку? Що спровокувало мене вести себе у той чи інший спосіб? А чи міг я вчинити інакше, як і яким чином?"

✔️ Записуйте враження: ведіть щоденник чи блокнот, фіксуючи свої думки та відчуття. Це допоможе вам зберігати контекст та відстежувати особистий розвиток.

✔️ Аналізуйте автоматичні реакції: коли ви стикаєтеся з певними обставинами чи подіями в житті, ваша перша реакція на них часто є результатом ваших емоцій або автоматичних думок/дій, паттернів поведінки, але спробуйте поглянути на те, що з вами відбувається, об'єктивно. Що стоїть за цим вибором або рішенням? Які можливі варіанти, чому вони видаються недоречними?

✔️ Шукайте зворотний зв'язок: коли це доречно, питайте себе та оточуючих, що ви можете покращити або змінити. Отримання конструктивної критики сприяє особистісному зростанню.

✔️ Експериментуйте: пробуйте нові речі та підходи, вивчайте, які події та ситуації приносять вам радість та задоволення.📲 Якщо потрібна психологічна допомога, натискайте на нік і записуйтеся: @Rina_psyhologist


Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”