top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Ознаки та способи визначення обсесивно-компульсивного розладу

Ознаки та способи визначення обсесивно-компульсивного розладу

Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) є одним з найпоширеніших психічних розладів, який впливає на поведінку та емоційний стан людини. Він характеризується наявністю назойливих думок, ідеї або образів (обсесій), а також повторюваних дій або ритуалів (компульсій).


Ознаки обсесивно-компульсивного розладу можуть бути різними, але найпоширеніші серед них наступні:


1. Наявність назойливих думок: людина постійно думає про щось конкретне, часто неприємне або тривожне. Ці думки можуть бути нав'язливими і важко контролювати.


2. Спроби вирішити проблему шляхом виконання певних ритуалів або компульсій: людина відчуває потребу виконувати певні дії (наприклад, перевірка дверей кілька разів, розмежування предметів або миття рук).


3. Почуття тривоги та дискомфорту: людина постійно відчуває тривогу, страх або незручність через свої нав'язливі думки та компульсивні дії.


4. Втрата багатьох годин на день на обдумування та виконання ритуалів: ОКР може займати значну кількість часу, що впливає на повсякденну діяльність й життя людини.


Якщо ви впізнали в собі або в когось знайомого ознаки, що вказують на наявність ОКР, важливо негайно звернутися до кваліфікованого фахівця для отримання діагнозу і лікування. Психолог чи психіатр може вам допомогти.


Для визначення ОКР застосовуються різні методи, зокрема:


1. Клінічне спостереження та розмова з пацієнтом: фахівець прослуховує пацієнта, досліджує його симптоми та записує відомості про його стан.


2. Застосування стандартизованих психологічних тестів: ці тести допомагають виявити наявність окремих симптомів ОКР та оцінити важкість розладу.


3. Виключення інших можливих причин: фахівець виключає інші медичні та психічні розлади, які можуть мати подібні симптоми.РЕКОМЕНДУЄМО


ДИВИТЬСЯ ТАКОЖ

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”