💰Чули колись таку ідею, що ваш дохід дорівнює середньому арифметичному всіх доходів п'яти найближчих людей з вашого оточення? Так ось, це стосується не тільки доходу, але й характеру в цілому: ваш характер проходить синтез життєвою призмою вашого найближчого оточення! 😉
👀 Характер — набута штука, а не вроджена. Так, людина народжується з низкою схильностей та вмінь. А характер формується як набір реакцій на те, що нас оточує: де нам треба захищатися, де розслаблятися, де відстояти свою позицію, де поступитися, а де прислухатися. Тобто те, що ви бачите навколо себе, в якому середовищі це відбувається і який результат ви отримуєте — це все формує ваш характер.
💡Чинники формування характеру:
· оточення (батьки закладають у дитини систему розуміння життя, тобто ту призму, через яку вона сприйматиме життя, далі оточенням стають колективи та соціум - клас у школі, група в університеті, колектив на роботі і тд)
· досвід (люди навколо в дії: їхні вчинки, реакції, емоції, почуття, перемоги та невдачі)
· аналіз і синтез (мозок несвідомо синтезує ситуації, виділяючи певні шаблони поведінки, і залишає у підсвідомості, щоб у потрібний момент застосувати).
🧩 Фактори формування характеру здаються складною системою. Частково це так і є. Але разом з цим ця система динамічна: характер може змінюватися під впливом людей і середовища, в якому людина зараз перебуває. У дитинстві 90% часу дитина проводить з батьками, тому вони мають ключовий вплив на її характер, але в процесі дорослішання та соціалізації рівень впливу батьків знижується, а на їхнє місце приходять інші люди, які є лідерами думок (так званими "авторитетами") та фокус формування характеру переходить на них.
❤️ Тому ставтеся усвідомлено до колективу, який вас оточує, тому що він матиме вплив на вашу особистість 😉
Comentarios