top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Газлайтинг 

Рина Полянська, @Rina_psyhologist сертифікований психолог, КПТ- та арт-терапевт


💬 Ти постійно прискіпаєшся до всього! Тобі неможливо догодити! Це ж лише непомітна дрібниця! Годі робити з усього сцени, не роби з мухи слона! Ти надто чутлива/чутливий, це всього лише жарт, нічого серйозного! У тебе щось з головою, такого ніколи не було! Ти не в порядку, тобі потрібно звернутися до спеціаліста, щоб він "вправив" тобі мізки!

Чули коли-небудь такі фрази на свою адресу? Тут 2 варіанти: або ви повільно божеволієте, або хтось дуже настирливо намагається вас у цьому переконати!


🚫 Газлайтинг — це психологічгий вплив (читати як "маніпуляція"), коли одна особа намагається змушувати іншу сумніватися у власних почуттях, сприйнятті реальності та розумінні подій. Це робиться для контролю над іншою особою або для впливу на її думки та дії.


🔥 ТОП-5 фраз газлайтера:


1️⃣ "Ти завжди перебільшуєш!", — газлайтер намагається зменшити вашу довіру власному сприйняттю реальності, примушуючи вас сумніватися у власних почуттях і емоціях.

2️⃣ "Ти мене неправильно зрозуміла!", — ця фраза перекладає вину за непорозуміння з нього на вас.

3️⃣ "Я не розумію, про що ти!", — газлайтер намагається розхитати вашу впевненість в тому, що ви хочете висловити, змушуючи вас відчувати себе дурним/дурною.

4️⃣ "За що мені вибачатися? Я нічого не робив!", — газлайтер часто уникатиме відповідальності та визнання своїх помилки або провини

5️⃣ "Ти завжди знаходиш якусь проблему!", — газлайтер намагається переконати вас, що ви негативна, неспокійна, неадекватна особа, яка постійно скаржиться


🤔 Як реагувати на газлайтерські фрази? Важливо пам'ятати про власне сприйняття реальності та гідність. Запитайте себе, чому ви це відчуваєте, обговоріть це з людиною, якій довіряєте, чи професійним психологом. Розпізнавайте газлайтерство — це перший крок до покращення ваших стосунків та ментального здоров'я📲 Якщо потрібна психологічна допомога, натискайте на нік і записуйтеся: @Rina_psyhologist

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page