top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Інфантильна сексуальність це


Інфантильна сексуальність - це нормальна та природна фаза розвитку у дитячому віці, коли дитина виявляє інтерес до свого тіла та відчуває задоволення від деяких фізичних дотиків. Ця фаза розпочинається з самого народження та триває до приблизно 6-7 років.


Важливо розуміти, що інфантильна сексуальність не має нічого спільного з сексуальною активністю дорослого або підлітка. Це просто один з етапів нормального розвитку дитини, який зазвичай проходить без подальших проблем.


Ознаки інфантильної сексуальності можуть включати:


1. Дитина починає досліджувати своє тіло, часто притискуючи чи теркаючи дотиком деякі ерогенні зони, такі як органи репродуктивної системи, груди чи інші чутливі частини тіла.


2. Дитина може виявляти цікавість до тіла інших дітей, порівнюючи їхні органи чи бачачи їх оголеними.


3. Дитина може відкрито говорити про сексуальність, питати запитання або висловлювати свої думки щодо сексу.


Важливо пам'ятати, що реакція дорослих на інфантильну сексуальність визначає те, як дитина осмислює та відчуває свої сексуальні почуття. Негативна реакція може створити у дитини почуття вини, сорому або неприйняття своїх сексуальних почуттів.


Отже, як дорослі, нам важливо відреагувати на інфантильну сексуальність з розумінням та повагою до прав та граніці дитини. Основними рекомендаціями є:


1. Зберігайте спокій і нейтральну позицію. Пам'ятайте, що це нормальний етап розвитку.


2. Надайте дитині простий, але відповідний відповідь на її запитання. Наприклад, замість того, щоб уникати запитань або засуджувати їх, ви можете сказати: "Так, у кожної людини є своє тіло, і іноді діти виявляють цікавість до свого тіла та тіла інших людей. Це нормально."


3. Вчіть дітей про границі та приватність. Обговорюйте з ними, що деякі дії можуть бути прийняті лише у приватних місцях, наприклад у ванній кімнаті чи у своїй кімнаті.


4. Запропонуйте альтернативні способи вираження фізичної задоволеності, наприклад через масаж або обійми.


Важливо зазначити, що якщо інфантильна сексуальність стає надмірною або супроводжується незвичними або насильницькими діями, то варто звернутися до професійного психолога чи педіатра для отримання поради та підтримки.


Запам'ятайте, що інфантильна сексуальність - це лише один з етапів нормального дитячого розвитку, і здатність до розуміння та поваги до цього етапу є важливим компонентом створення здорового сексуального розвитку у дітей.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”