top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

↪️ Ідолопоклонство

💬 «Прихили вухо до Божого голосу»

1Ів.5:20-21 «Ми знаємо, що Син Божий прийшов, і розум нам дав, щоб пізнати Правдивого, і щоб бути в правдивому Сині Його, Ісусі Христі. Це є істинний Бог і вічне життя! Дітоньки, бережіться від ідолів! Амінь.»


🧩 Багато людей запитують мене, що таке ідолопоклонство? Тому вирішила відповісти та прояснити це питання.

У Біблії чітко та ясно показано приклад, як з'являється ідол. «Тесляр спочатку вибирає дерево.…Половину його він попалить у вогні, на іншій половині - варить м'ясо та їсть, печеню пече й насичається, також гріється та приговорює: Як добре, нагрівся, відчув я вогонь... А з залишку він робить бога, боввана свого, перед ним на коліна впадає та кланяється, йому молиться й каже: Рятуй же мене, бо ти бог мій!» Те ж саме можна сказати про природу і про все, що оточує нас: зірки, сонце, всесвіт. «І вчинив Бог обидва світила великі, світило велике, щоб воно керувало днем, і світило мале, щоб керувало ніччю, також зорі. І Бог умістив їх на тверді небесній, щоб світили вони над землею, і щоб керували днем та ніччю, і щоб відділювали світло від темряви. І Бог побачив, що це добре».


🙌 Тобто все, що створено Богом, є Його творінням і ніяк не може бути богом. Те, що ми ставимо вище Бога у своєму житті є ідолом. Ідол може проявитися у всьому, що завгодно. Це може бути: людина, ідея, держава, партія, структура, предмет, багатство, амулети, гороскопи, річ, і т.п.


🙏 Ідол, у перекладі з єврейської, означає хибний бог, порожнеча, бовван. Людська гріховна природа любить обожнювати та поклонятися речі.


🔗 Ідолопоклонство - гидота для Бога, воно відводить людину від світла в темряву. Не приносить ані знання, ані любові чи надії, це підміна якоюсь придуманою істотою.


👉 З погляду психології та психотерапії, у стані ідолопоклонства, людиною легко керувати. У нього згодом може виникнути прикордонний психічний розлад, який виражається у вигляді нацизму, расизму, психології натовпу і т. п. Тоді потрібна допомога психотерапевта. Можливо опрацювати глибинні переконання чи когнітивні спотворення людини.

Не можна змішувати віру в Бога з вірою в ідола. Бог є реальним невловимим Духом. Віра в Нього – це Віра в Його Живого Сина Ісуса Христа. Саме Він дарував нам спасіння та вічне життя. Тільки Творець, створивши все навколо, є справжнім Богом.


💌 Друзі, прошу вас, завжди розмірковуйте, аналізуйте, шукайте та знаходьте істину. Бажаю вам зустрітися з Живим Богом, Ісусом Христом. Який учора і сьогодні і на віки Той самий. Будьте щасливими на цій землі.

Дуже рада, якщо цей допис був вам корисним і змогла прояснити ваше запитання. Благословень всім вам!


❤️С повагою, Християнський психолог Жанна.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”