top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Ідентичність це одно з основних понять в психології, що вивчає особистість та її формування. Це поняття відображає постійну свідомість самого себе, усвідомлення своєї унікальності та стабільність у характерних властивостях і цінностях. Ідентичність включає у себе як психологічні складники, так і соціокультурні змінні, які впливають на формування особистості.


Одна з важливих теорій щодо ідентичності була запропонована Еріксоном. Він описав стадії розвитку особистості та виділив підлітковий період як ключовий для процесу формування ідентичності. Згідно з теорією Еріксона, підліток починає пошук своєї ідентичності, спробуючи визначити, хто він є та які цінності, ідеали та цілі він приймає. У цей період молодь експериментує з різними соціальними ролями та ідентичностями, що створює основу для подальшого самовизначення.


Проте, формування ідентичності не зупиняється на підлітковому віці. Цей процес може тривати протягом всього життя, з постійним взаємодією індивіда з його соціальним оточенням та зовнішнім світом. Різні життєві події, які включають кар'єрні вибори, сімейне життя та особисті втрати, можуть поставити під сумнів сформовану ідентичність та спонукати до переосмислення самої себе.


Розуміння ідентичності є важливим для психології, оскільки воно впливає на різні аспекти життя людини, такі як самооцінка, самоповага, мотивація та задоволеність життям. Розуміння особливостей формування ідентичності може допомогти психологам в розвитку ефективних підходів до роботи з клієнтами, особливо в періоди кризових змін.


Збережіть глибоку віру в себе та власну унікальність. Ви можете розвивати свою ідентичність, осмислюючи свої цінності, мети та ідеали. Розгляньте внутрішні та зовнішні фактори, які впливають на вас, та знайдіть баланс між самоактуалізацією та взаємодією зі світом навколо вас.

Теги:

Comentarios


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”