top of page

Що таке нарцисичний розлад особистості у дитини?

Нарцисичний розлад особистості є одним з психічних розладів, який може впливати на дитинство та майбутнє дитини. Він характеризується патологічним інтересом до себе, надмірною потребою у визнанні та величезною самооцінкою. У цій статті ми розглянемо основні ознаки та наслідки нарцисичного розладу особистості у дитини, а також рекомендації щодо його діагностики та лікування.


Основні ознаки нарцисичного розладу особистості у дитини можуть включати:


1. Надмірна потреба у визнанні: дитина може постійно шукати схвалення та компліменти від інших, а також очікувати особливих переваг та привілеїв.


2. Висока самооцінка: дитина може перекручувати свої досягнення та надмірно вихвалятися ними, намагаючись підсилити свою самооцінку.


3. Недоліки у соціальних взаємодіях: дитина може мати обмежений емпатійний відгук на потреби та емоції інших, концентруючись виключно на своїх потребах та бажаннях.


4. Величезне вимагання до себе: дитина може мати високі стандарти та бути надмірно критичною до своїх досягнень, що може призводити до постійного незадоволення собою.


Нарцисичний розлад особистості у дитини може мати серйозні наслідки на розвиток та щасливе дитинство. Діти з таким розладом можуть стикатися з відчуттям неповноцінності, низькою самооцінкою та депресією. Вони можуть намагатися здобути визнання іншими шляхом постійного конкурентного поведінки та домінування, що може призводити до втрати дружби та конфліктів з оточуючими.


Для діагностики нарцисичного розладу особистості у дитини, необхідно звернутися до кваліфікованого психолога або психіатра. Професіонал проведе спеціальні тести та спостереження для виявлення симптомів та оцінки рівня нарцисизму дитини.


Лікування нарцисичного розладу особистості у дитини включає психотерапію, в якій дитина буде працювати над пошуком справжнього самовизначення, розвитком емпатії та здатністю до здорової соціальної взаємодії. Родичам також можуть надаватися поради щодо виховання дитини з нарцисичним розладом, включаючи пошук рівноваги між похвалою та встановленням меж, підтримку при розвитку здорової самооцінки та здібностей.


Нарцисичний розлад особистості у дитини може бути важкою та складною проблемою. Він вимагає розуміння, терпіння та професійної допомоги. Звернення до кваліфікованих фахівців та надання підтримки дитині можуть допомогти оволодіти цим розладом та покращити якість життя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page