top of page

Що таке дисоціативна амнезія?

Дисоціативна амнезія - це один з проявів дисоціативного розладу, яке характеризується втратою пам'яті на певний період або певні події. Людина, яка страждає від дисоціативної амнезії, не може згадати важливі деталі свого минулого, навіть якщо вона була наявна в її свідомості раніше.


Втрата пам'яті може стосуватися короткочасної пам'яті (поточного дня чи кількох годин) або значних періодів часу, включаючи місяці або навіть роки. Втрата пам'яті може бути повною (загальні події, факти, ім'я, місце роботи) або фрагментарною (часткова втрата спогадів).


Одним з типів дисоціативної амнезії є дисоціативна фуґа. У такому stані людина може забути про свою особистість, амнезія поширюється на своє ім'я, адресу, професію.


Людина, яка перебуває в дисоціативній фузі, може навіть змінити свій зовнішній вигляд і поводження, підгоняючи їх під свою нову ідентичність.


Причини дисоціативної амнезії можуть бути різними. Часто це пов'язано зі стресом або травматичними подіями. Людина може підсвідомо "відключитися" від небажаних спогадів або подій, що спричиняють страждання. Це може бути захисний механізм розуму, що дозволяє зберегти емоційну здоров'я.


Лікування дисоціативної амнезії зазвичай включає поєднання психотерапевтичної підтримки та фармакологічного лікування.


Психотерапія може допомогти пацієнту зрозуміти та зайнятися основними причинами його амнезії, а також розвивати стратегії для кращого управління емоціями та стресом. Фармакотерапія може включати призначення препаратів, які покращують настрій, зменшують тривогу та полегшують симптоми дисоціативного розладу.


Щоб запобігти дисоціативній амнезії, важливо звернути увагу на своє психічне здоров'я та дотримуватися стратегій релаксації та копінгу. Регулярна медитація, фізична активність, здоровий спосіб життя і надання собі часу для відпочинку можуть бути корисними для зниження ризику розвитку дисоціативної амнезії.


Якщо у вас або у вашої близької людини є підстави підозрювати наявність дисоціативної амнезії, важливо звернутися до професійного лікаря або психотерапевта для отримання оцінки та допомоги. Вчасний діагноз та адекватне лікування можуть допомогти полегшити симптоми та покращити якість життя людини, що страждає від дисоціативної амнезії.


Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page