top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Філофобія - це страх закохатися

Філофобія - це страх закохатися. Це психологічний стан, де особа відчуває тривогу, нервозність і паніку при думці про закоханість або взаємні почуття. Люди з філофобією можуть уникати близькості з іншими людьми, утримуватися від романтичних стосунків та намагатися уникнути будь-якої форми емоційного зв'язку.


Причини філофобії можуть бути різними. Деякі люди можуть мати негативний досвід минулих відносин, який залишив в них емоційну рану і страх перед повторенням подібної ситуації. Інші можуть мати низьку самооцінку або переконання, що вони не заслуговують на добрі стосунки або на кохання. Крім того, філофобія може бути спричинена тривожним розладом, депресією або іншими психологічними проблемами.


Люди з філофобією можуть виявляти наступні ознаки:


1. Уникання ізоляції: Філофоби можуть уникає контакту з іншими людьми, утримуватися від соціальних заходів або уникати вступу в романтичні стосунки.


2. Панічний страх перед взаємністю: Особи з філофобією можуть мати панічний страх перед тим, що їх почуття не будуть взаємними або що вони будуть відкинуті.


3. Негативні переконання про себе: Люди з філофобією можуть мати негативне сприйняття себе, вважаючи, що вони не достатньо хороші для кохання або що нікому не цікаво бути з ними.


4. Емоційна замкнутість: Філофоби можуть бути емоційно замкненими та утримувати свої емоції в себе. Вони можуть уникати відкритого спілкування або не вірити іншим людям, коли розповідають про свої почуття.


Люди, які стикаються з філофобією, можуть звернутися до психолога або терапевта, щоб отримати допомогу і підтримку. Терапевти можуть використовувати різні методи, такі як психотерапія, когнітивно-поведінкова терапія або емоційна регуляція, щоб допомогти особі подолати страх закохатися і побудувати здорові стосунки.


Філофобія - це серйозний страх, який може суттєво впливати на якість життя людини. Важливо надати підтримку та розуміння людям з філофобією і допомогти їм пройти шлях до одужання та здорових стосунків.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page