top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Фрейдовська теорія це


Світ психології багатий на різноманітні підходи та теорії, але одна з найвідоміших і впливових - це теорія Зигмунда Фрейда. Він був австрійським психологом та неврологом, який розробив теорію, що має назву психоаналіз. Фрейд побудував свій підхід на ідеї того, що незадоволенні та приховані бажання зіграють ключову роль у формуванні психіки та поведінки людини.


Одна з найцікавіших і впливових аспектів Фрейдовської теорії - це концепція розподілу психіки на три рівні: свідомий рівень, підсвідомий та безсвідомий рівні. Фрейд стверджував, що на свідомому рівні ми усвідомлюємо свої мотиви, бажання та думки. Але більша частина нашої психіки, за його думкою, знаходиться на підсвідомому та безсвідомому рівнях.


Фрейд також запропонував термін "ід", який визначає безсвідомий аспект психіки, що відповідає за незадоволені бажання та імпульси. Він вбачав ід в якості початкової стадії розвитку психіки, яка присутня в нас з народження і прагне задовольнити свої потреби без зважання на соціальні норми чи наслідки.


Підсвідомий рівень психіки, як стверджував Фрейд, містить незадоволені бажання, які ми не усвідомлюємо повністю, але вони впливають на нашу поведінку та емоційний стан. Через психоаналіз, Фрейд намагався розкрити ті незадоволені бажання, які приховані під маскою нашого свідомого "я", та допомогти людям розібратися із своїми конфліктами та негативними емоціями.


Теорія Фрейда була революційною в розумінні психіки. Вона підняла велику кількість обговорень та критики, але безсумнівно привернула увагу до незадоволених бажань та підсвідомих процесів, які, на його думку, визначають наше поведінку та психологічне становище.


Однак, в наш час, теорія Фрейда викликає різноманітні реакції. Дехто вірить у її силу та важливість в розумінні психології, тоді як інші розглядають її як застарілий та контроверсійний підхід. Сучасні психологічні дослідження надають широкий спектр теоретичних та емпіричних доказів, що можуть доповнити або супротивитись поглядам Фрейда.


Незалежно від думки щодо Фрейдовської теорії, важливо відзначити, що вона завдала значного впливу на розвиток психології та внесла значний вклад в розуміння людської психіки. Вивчення теорій Фрейда може бути розширенням нашого розуміння себе та інших, допомагаючи нам побачити глибинні шари нашої психіки та виявити складність людськеї поведінки.


Таким чином, теорія Фрейда є важливим кроком в розвитку психології, який, незважаючи на свою контроверсійність, змусив нас поглянути на психічний світ з іншої перспективи та вивчати глибинні процеси, що визначають нашу поведінку та емоції.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page