top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Трипанофобія - страх голок і уколів

Трипанофобія, відома також як страх голок і уколів, є однією з найпоширеніших фобій у світі. Це стан, коли людина відчуває сильний страх, тривогу та паніку перед уколами голок. Люди з трипанофобією можуть відчувати тривогу перед медичними процедурами, які включають введення ін'єкцій, відбір крові, проведення зубних процедур та інші медичні маніпуляції, які потребують використання голки.


Причини трипанофобії можуть бути різними і включають в себе травматичні відвідування лікаря у дитинстві, погані досвіди з медичними процедурами, страх перед болем і можливими ускладненнями, страх інфекцій та багато інших факторів. Також генетичні та нейробіологічні фактори можуть впливати на розвиток цієї фобії.


Основним симптомом трипанофобії є непереборна тривога під час зустрічі з голками або візиту до лікаря. Людина може відчувати паніку, швидке серцебиття, потімніння в очах, головокружіння, пітливість, душність та інші фізичні та емоційні симптоми. Це може призводити до уникання медичних процедур і невідвідування лікаря, що може вплинути на загальний стан здоров'я та доступ до необхідної медичної допомоги.


Люди з трипанофобією можуть використовувати різні стратегії для подолання свого страху. Деякі можуть використовувати техніки дихальної гімнастики або медитації для заспокоєння. Інші можуть використовувати методи візуалізації або відволікання для зменшення тривоги під час медичних процедур. У деяких випадках може бути необхідно звернутися до професійної психотерапевтичної допомоги, яка допоможе розібратися з коренями страху та розвинути ефективні стратегії подолання.


Важливо розуміти, що трипанофобія є реальним станом, який може суттєво впливати на якість життя людини. Лікарі та медичний персонал повинні бути уважними до цих страхів та демонструвати співчуття й розуміння. Вони можуть використовувати методи зменшення тривоги, такі як надання інформації, розмова з пацієнтом, використання м'яких методів або навіть використання седації, якщо це допоможе знизити страх.


Узагалі, трипанофобія є серйозним станом, який може вплинути на життя людини. Доцільно звернутися до професійної допомоги, якщо трипанофобія перешкоджає повсякденним діям, медичним процедурам або наслідкам здоров'я. З підтримкою та відповідним лікуванням багато людей з трипанофобією здатні подолати свої страхи та повернутися до нормального функціонування.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page