top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Стадії розвитку особистості згідно Фрейда це

Стадії розвитку особистості згідно з теорією Зигмунда Фрейда є ключовими етапами, через які проходить кожна людина в процесі свого розвитку. Фрейд вважав, що розвиток особистості відбувається під впливом різних психосексуальних етапів, кожен з яких характеризується особливими потребами та конфліктами. Давайте розглянемо кожну з цих стадій більш детально.


1. Оральний етап (вік від народження до 1,5 років):

У перший рік життя дитина оточена своєю матір'ю та іншими людьми, які забезпечують її фізичні та емоційні потреби. Під час орального етапу, дитина найбільше задовольняє свої потреби через ротову дію, такі як смоктання та гризіння. Фрейд вважав, що недостатнє задоволення під час цього етапу може призвести до формування психологічних проблем у майбутньому.


2. Анальний етап (від 1,5 до 3 років):

Анальний етап характеризується появою контролю над власними фізичними функціями, зокрема, виділенням і керуванням випорожненнями. Дитина починає навчатися контролювати свої потреби і відчуття задоволення, особливо під час навчання використанню горщика. Конфлікти на цьому етапі пов'язані з контролем і аутономією.


3. Фаллічний етап (від 3 до 6 років):

Фаллічний етап відображає розвиток статевої ідентичності. В цей період дитина розуміє різницю між чоловіками та жінками та встановлює еротичні фантазії щодо своїх батьків. Конфлікти, пов'язані з цим етапом, включають комплекс Едіпа та двіжник Електри.


4. Латентний етап (від 6 до 11 років):

Латентний етап є періодом, коли сексуальні інтереси приглушені, а дитина активно вчиться та спілкується з однолітками. Фрейд вважав, що на цьому етапі дитина набуває нових знань та навичок, а також формує свою особистість.


5. Генітальний етап (починаючи з підліткового віку):

У генітальний етап підліток досліджує свою статеву ідентичність, розуміння сексуальності та формування інтимних стосунків. Цей етап маркує кульмінацію розвитку особистості, а також підготовку до встановлення сталої стосунків з іншими людьми.


Ці стадії розвитку особистості згідно з теорією Зигмунда Фрейда відображають поле емоційних, соціальних та сексуальних станів, крізь які пройшов кожний із нас у процесі свого виростання. Розуміння цих етапів може допомогти нам краще усвідомити себе та свій розвиток.Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page