top of page

Специфічні фобії: Аномальні страхи, які впливають на наше щоденне життя


Фобії є невиразними акомпанементами життя людини. Вони можуть розвиватися в різний час та впливати на нашу психологію та поведінку.


Хоча більшість людей знайома з відомими фобіями, такими як арахнофобія (страх павуків) або акрофобія (страх висоти), існує також численні специфічні фобії, які можуть вражати наші життя в несподіваних способах.


У цій статті ми розглянемо кілька цікавих та несподіваних фобій, які впливають на нашу щоденну діяльність.


1. Фобія електронних пристроїв (Nomophobia):

У нашому сучасному світі, де смартфони та інші електронні пристрої стали невід'ємною частиною нашого життя, деякі люди страждають від номофобії - застосування терміну "no mobile phobia". Ця фобія виявляється у страху відсутності телефону або можливості втратити зв'язок з цифровим світом.


2. Фобія номерів (Numerophobia):

Цікавою виявляється фобія номерів, коли люди переживають стрес або страх перед числами. Навіть прості дії, такі як говорити або бачити номер, можуть викликати тривогу та дискомфорт. Ця фобія може впливати на щоденне життя людини та ускладнювати виконання побутових завдань, які пов'язані з числами (наприклад, розрахунки, годинники тощо).


3. Фобія космосу (Spacephobia):

Велич та нескінченність всесвіту можуть створювати страх і тривогу у деяких людей. Фобія космосу може виявлятися у страху відсутності гравітації, відправленні у космічний політ або подібних подіях. Ця фобія може ускладнювати подорожі або навіть перегляд космічних фільмів.


4. Фобія птахів (Ornithophobia):

Відома фобія птахів завдає страждань тисячам людей. Чи виникає страх перед чеканням птахів на площинах або страх побачити крилата істота взагалі – люди з цією фобією намагаються уникати будь-яких ситуацій, пов'язаних з птахами. Це може включати запобігання відвідуванню парків або відкритих місць, де можуть зустрітися птахи.Специфічні фобії можуть виявитися непередбачуваними й впливати на наше щоденне життя. Хоча фобії можуть здатися незначними для деяких людей, для інших вони становлять значну перепону.


Важливо зрозуміти, що фобії можуть бути лікувані за допомогою психологічної підтримки та терапії. Якщо ваша поведінка та емоційний стан викликають занепокоєння, найкращим рішенням буде звернутися до лікаря або спеціаліста з психології, який допоможе знайти шлях до полегшення вашої фобії та поліпшення якості життя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page