top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Синдром відкладеного життя. Частина 1.

✍️ Альона Михаленко, трансформаційний коуч, ігропрактик, духовний практик, фахівець з НЛП, коучингу, МРТ (методу реактивних трансформацій), @AlenaMykhalenko


🤔 Синдром відкладеного життя. Частина 1.

Відкладене життя – це те, що заважає нам діяти та радіти поточним моментам і планувати події, які, швидше за все, ніколи не відбудуться.

Це певний стан, за якого людині здається, що краще майбутнє десь далеко і зараз вона начебто не живе. Люди з таким синдромом живуть з установкою, що справжнє життя почнеться колись і для справ там для них буде і час і кошти та інші ресурси у майбутньому.

Через синдром відкладеного життя люди не до кінця усвідомлюють, що живуть тут і зараз. Вони уявляють, що реальне життя виглядає якось інакше. Наче і будують плани, які так і не наважуються втілити, і в підсумку почуваються нереалізованими.

І, на жаль, сьогодні це майже норма. І тут не про прокрастинацію чи лінь, небажан8ня виконувати справи, а про постійне очікування потрібного моменту. От коли в мене будуть кошти я займусь собою, піду на навчання, піду в спортзал і тд

День тільки настав, а… вже сьома вечора.

Тиждень, місяць і рік майже скінчився.

І минуло 30 чи 40 років нашого життя.

І ми усвідомлюємо, що так і не зробили те, про що мріяли.

У соціальних мережах ми можемо стежити за людьми та їхнім життям, самі перебуваючи в очікуванні якогось ілюзорного чуда та щастя. Якщо Ви довго чогось чекаєте, а воно все ніяк не відбувається, можливо, ви потрапили в пастку власного мислення та обмежуючих установок.


👉 Відкладене життя – це те, що заважає нам радіти поточним моментам і планувати події, які, швидше за все, ніколи не відбудуться.


💬 Чому з’являється синдром відкладеного життя?

Він може з'являтися з різних причин. Ось деякі з можливих:

•Низька самооцінка та невпевненість у собі. Людина вважає себе непрофесійною, нецікавою, неуспішною, недо… У повсякденному житті вона доводить усім, що здатна на все, але насправді переконана, що з нею щось не так . Низька самооцінка формується у дитинстві та підлітковому віці, але одні виростають і йдуть далі, а в інших надовго залишається травматичне глибинне переконання, що вона нічого не варта.

Відсутність мотивації та амбітних цілей: Якщо людина не має чіткої мети або мотивації для досягнення своїх цілей, вона може відкладати справи на потім.

•Страх перед невдачею: Боязнь невдачі або недосконалості, страх невідповідності оцінкам оточуючих призводить до відкладення справ, оскільки це дозволяє уникнути ризику і стресу. Тут різні види страхів і тривог, але найчастіше це тривожний розлад, для якого характерна непереносимість невизначеності.

•Відсутність планування: Відсутність чіткого плану дій або навіть невідомість, з чого почати, можуть сприяти синдрому відкладеного життя.А в наш час часто людям просто страшно. Вони не знають, як планувати свою кар’єру, професійну реалізацію, дітей, сім’ю чи особисте життя, якщо, наприклад, у країні війна, хаос. Людина думає, що раз усе погано, не слід планувати майбутнє. Або інша крайність- можуть бути прагнення, бажання та плани, але вони панічно бояться їх утілювати.

•Перевантаженість і стрес: Завантаженість рутинною роботою або особистими проблемами може призвести до відкладення бажаних справ.

Відсутність самодисципліни та навиків тайменджменту: Якщо людина не вміє керувати своїм часом та енергією, це може призвести до відкладення важливих завдань.

Звичка відкладати: Якщо відкладення стало поганою звичкою, вона може стати частиною життя людини.

•Відсутність підтримки і відпочинку: Недостатність підтримки від сім'ї та друзів або недостатній необхідний саме людині відпочинок знижують ефективність і призводити до відкладення справ.

•Перфекціонізм. Перфекціоністи можуть відкладати справи, оскільки вони завжди прагнуть до ідеалу і бояться, що не зможуть досягти його.

Ці причини можуть взаємодіяти між собою і варіювати в кожної людини. Важливо визначити, яка саме причина стоїть у вас за синдромом відкладеного життя, щоб розробити стратегії індивідуальної підтримки та подолання цього явища.

Синдром відкладеного життя також пов’язаний і з тунельним мисленням. Це стан, за якого людина зациклюється на одній цінній ідеї — наприклад, схуднути, купити авто вищого класу, вступити до університету, отримати роботу мрії, — і через це забуває або не зважає на інші сфери життя. Але насправді в цьому стані зміщується увага та відбувається підміна понять.


🖇 Чи немає у Вас синдрому відкладеного життя?

Як зрозуміти, що ви перебуваєте в мертвій точці?

Як допомогти собі зрушити з мертвої точки поговоримо в частині 2 до цієї статі.📲Щоб зв'язатись зі мною @AlenaMykhalenkoComments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”