top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Психодинамічний підхід це

Психодинамічний підхід є одним з основних шкіл у психології, який зосереджується на вивченні взаємодії різних частин свідомості людини та її непрямих мотивів. Цей підхід базується на ідеях засновника психодинамічна психології Зигмунда Фрейда та його послідовників.


Основна ідея психодинамічного підходу полягає в тому, що багато поведінкових та психологічних процесів, які здавалося б, недоступні для свідомого сприйняття, мають свої корені в безсвідомому рівні. Важлива роль відводиться таким поняттям, як "психодинаміка", яке описує внутрішню роботу розуму та боротьбу між свідомим і безсвідомим.


Згідно з психодинамічним підходом, безсвідомі процеси, такі як непрямі мотиви, дитячі переживання, потаємні бажання і конфлікти, впливають на нашу поведінку та емоційний стан. Цей підхід ставить під сумнів раціональність, абсолютну самостійність свідомості та активний контроль над всіма аспектами нашого життя.


Центральною концепцією психодинамічного підходу є модель розуму, яка включає три складові: свідомий (те, що ми активно сприймаємо та контролюємо), передсвідомий (те, що може стати свідомим за певних умов) і безсвідомий (забуті, потаємні аспекти особистості). Принципи, що керують цими складовими, включають репресію (приховання неприйнятних думок чи бажань), сублімацію (перенесення психічної енергії на соціально-прийнятніше напрямки) та конденсацію (об'єднання декількох думок чи емоцій усередині свідомості).Одним з цінних аспектів психодинамічного підходу є його застосування у психотерапії. Психодинамічний підхід може допомогти людям розкрити свої безсвідомі процеси, виявити натискання, що виникли у результаті психологічних конфліктів, і зрозуміти, як вони впливають на їхнє життя. Це дає можливість працювати з цими конфліктами та досягати психологічного розвитку.


На завершення можна сказати, що психодинамічний підхід в психології відкриває нові горизонти розуміння людського розуму та поведінки, звертаючи увагу на глибинні та непрямі мотиви. Використання його принципів у психотерапії може бути корисним для розкриття і розуміння незрозумілого в нашій психіці, допомагаючи нам збагатити наше самопізнання та особистісний розвиток.


👉 Якщо Вам потрібна консультація профільного фахівця, переходьте у наш розділ "Обрати фахівця" і обирайте спеціаліста, до якого хотіли б звернутися, чи переходьте у наш Телеграм-канал, де багато корисної інформації та безкоштовних заходів.

Теги:

Opmerkingen


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page