top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Психоаналіз Лакана це


Жак Лакан, видатний французький психолог та психоаналітик, був одним з найвпливовіших та провокативних дослідників у галузі психоаналізу XX століття. Лаканський психоаналіз, заснований на вченнях Зигмунда Фрейда, використовує ряд оригінальних концепцій та підходів, створюючи новий підхід до розуміння людської психіки.


Одним з ключових понять у лаканському психоаналізі є поняття "символічного порядку". Лакан вважав, що людська свідомість створюється через взаємодію з мовою та символами, які формують наші думки, почуття та поведінку. Це означає, що наші суб'єктивні досвіди інтерпретуються за допомогою культурних символів та норм, що пронизують наше суспільство.


Ще одним важливим поняттям є "захитання суб'єкта". Лакан стверджував, що наша ідентичність і самосвідомість завжди дещо захитані, оскільки ми ніколи не можемо повністю зрозуміти себе. Ця нестабільність присутня у всіх людей і проявляється у бажанні бути іншими або прагненні до втрати себе.


Ще одним цікавим аспектом лаканського психоаналізу є поняття "наприкладу", яке відсилає до того, що ми будуємо наші стосунки з іншими людьми на основі наших переконань, фантазій та очікувань. Це означає, що наші стосунки залежать від нашого бачення світу та взаємодії з ним.


Лаканський психоаналіз також зосереджується на розумінні самого процесу аналізу. Лакан вважав, що аналіз повинен сприяти освітленню наших несвідомих бажань та мотивів, надаючи можливість змінювати чинники, що впливають на наше життя та сприяють психічному здоров'ю.


Лаканський психоаналіз викликав неабиякий резонанс серед психологів та психоаналітиків свого часу та залишається актуальним і дослідницьким напрямом і донині. Він надає можливість глибоко зануритися в розуміння та вивчення людської психіки, розкриваючи нові перспективи і підходи до розуміння себе та інших.


Висновок


Психоаналіз Лакана представляє унікальний підхід до розуміння людської психіки. Використовуючи концепції мови, символів та ідентичності, Лаканський психоаналіз допомагає нам краще розуміти себе, свої внутрішні почуття та мотивації. Вивчення цього підходу може бути корисним для всіх, хто цікавиться самовдосконаленням та розвитком своїх внутрішніх ресурсів.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page