top of page

Проекція це поняття в психології, що використовується для опису та пояснення певних психічних феноменів. Цей термін виник у теорії особистості і способів самовиявлення. Проекція описує механізм, за допомогою якого людина відносить свої власні неприємні або неприйнятні думки, почуття або властивості на інших людей.


У контексті проекції, особистість проецює свої внутрішні стани або характеристики на зовнішній світ. Тобто, властивості чи почуття, які особі важко прийняти або визначити в собі, вона проектує на оточуючих. Наприклад, людина, яка має схильність до гніву, може про­ецювати свою агресію на іншу особу, сприймаючи її як агресивну.


Проекція може бути спричинена несвідомим механізмом самозахисту, що допомагає особі зберегти гармонію у своїй психічній структурі. Цей механізм може мати як позитивний, так і негативний вплив на міжособистісні взаємини. З одного боку, проекція може допомагати особі звільнитися від небезпечних чи болючих емоцій шляхом перекладу їх на інших. Однак, з іншого боку, це може призвести до неправильного розуміння інших людей або невірного сприйняття реальності.


В заключенні, проекція є важливим психологічним терміном, що використовується для пояснення механізмів самовиявлення та взаємодії із навколишнім світом. Цей механізм дає змогу особі розробляти свою самосвідомість, але може мати і небажані наслідки, якщо несвідомої проекції недостатньо зрозуміти та керувати.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page