top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Покинутість – це емоційний стан, що виникає у людини, коли вона почувається залишеною, незахищеною і непотрібною. Це може статися у різних сферах життя, включаючи особисті стосунки, сімейну динаміку, дружбу та робоче оточення.


Покинутість може бути результатом фізичного покидання, коли людина фактично залишається сама. Але вона також може проявлятися як емоційна покинутість, коли людина відчуває, що була покинута навіть без явного фізичного розлучення.


Цей емоційний стан може мати серйозні наслідки для психологічного та емоційного благополуччя людини. На перший погляд, покинутість може здатися незначним, але насправді це може призвести до почуття самотності, втрати самооцінки, тривоги та навіть депресії.


Покинутість може впливати на різні аспекти життя людини. У особистих стосунках, може виникнути страх перед близькістю, небезпека тривалого інтимного зв'язку, а також тривога та переляк перед повторенням досвіду покинутості. У сімейній динаміці, діти, які почуваються покинутими, можуть розвивати проблеми поведінки, почуття гніву та непослуху.


Але є шляхи подолання почуття покинутості. Перш за все, важливо розуміти, що це емоційний стан, який може бути змінений. Спілкуйтеся зі своїм партнером, родиною чи близькими друзями про свої почуття, посилайтеся на свої потреби і прагнення.


Також, не забувайте про самопідтримку. Займайтеся самозахистом, збережуться і пожиттєві цінності, розвивайте свої інтереси та хобі. Важливо розуміти, що ваше багатство і цінність не залежить від присутності іншої людини.


Слід також звернути увагу на психологічну терапію. Деякі психологічні методи, такі як центрована на клієнта терапія, когнітивно-поведінкова терапія або групові консультації можуть допомогти вам змінити спосіб, яким ви сприймаєте себе і інших людей.


Пам'ятайте, покинутість - це емоційний стан, який може бути подоланий. Ви є цінною людиною, і ви заслуговуєте на любов, підтримку та зв'язок з іншими. Зосередьтеся на будуванні здорових відносин і навчанніся вірити в себе, і почуття покинутості відійде від вас. Не бійтесь звернутися по допомогу до професіоналів, якщо ви відчуваєте потребу в цьому. Вам необхідно піклуватися про своє психологічне здоров'я і добробут.

Теги:

Comentarios


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page