top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Навколишнє середовище це

Навколишнє середовище це важливий термін в психології, який відноситься до впливу зовнішнього середовища на індивідуальний розвиток та поведінку людини. Навколишнє середовище включає в себе фізичні, соціальні, емоційні та культурні фактори, які впливають на наше здоров'я, стан психіки і спосіб життя.


Фізичне середовище охоплює такі аспекти, як природа, клімат, архітектура та інфраструктура. Наприклад, життя в місті з високою концентрацією автотранспорту може викликати стрес і втому через шум та забруднення повітря. З іншого боку, перебування в природному середовищі, наприклад, у лісі або біля моря, може сприяти розслабленню і покращенню настрою.


Соціальне середовище стосується міжособистих взаємин, сім'ї, друзів, колег та суспільства в цілому. Наше соціальне середовище впливає на наші цінності, переконання, ставлення до себе і інших людей. Соціальна підтримка і взаємодія з іншими можуть позитивно впливати на наше психічне здоров'я і загальний самопочуття.


Емоційне середовище включає настрій, емоції і внутрішній стан особи. Стресуючі ситуації, неврівноваженість в емоціях, зворотні зв'язки і недостатність емоційної підтримки можуть негативно впливати на психічне здоров'я людини і призводити до розвитку різних психологічних проблем.


Культурне середовище включає в себе норми, цінності, традиції та очікування, які існують в конкретній культурі або спільноті. Вплив культурних факторів може проявлятися у способі сприйняття світу, віровченні, системі цінностей та підході до рішення проблем.


Зрозуміння навколишнього середовища є ключовим елементом у психологічній практиці, оскільки допомагає краще розуміти та пояснювати певні поведінкові зміни та психологічні реакції людини. Розуміння впливу навколишнього середовища також може сприяти встановленню адаптивних стратегій та зміцненню психічного здоров'я.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page