top of page

Мізофобія: страх заразитися інфекційним захворюванням, бруду, дотику до навколишніх предметів

Мізофобія, також відома як гермофобія, є видом анксіозного (страхового) розладу, пов'язаного з надмірним страхом заразитися інфекційним захворюванням, бруду або дотику до навколишніх предметів. Люди з мізофобією переживають інтенсивний страх, який може впливати на їх повсякденне функціонування.


Основою мізофобії є переконання у відсутності безпеки у навколишньому середовищі. Ці люди переживають страх перед інфекцією, брудом, бактеріями та вірусами, що можуть перебувати на поверхнях або в предметах навколо них. Це може зумовити у них потребу постійного миття рук, уникання контакту з брудом або стерильних умов.


Симптоми мізофобії можуть бути різними і включають:

1. Надмірну тривогу та страх перед заразою.

2. Постійне миття рук або використання антисептиків.

3. Уникання публічних місць або місць з великою кількістю людей.

4. Перевірка поверхонь на наявність бруду або мікробів.

5. Повторне очищення або прання предметів у разі навіть незначної загрози зараження.


Цей розлад може суттєво обмежувати життя людини, впливати на її соціальні взаємини та професійну діяльність. Люди з мізофобією можуть відчувати ізольованість та дискомфорт через свої обмеження.


Причини мізофобії можуть бути різними. Деякі люди можуть розвивати цей страх на основі негативних досвідів у минулому, коли вони або близькі члени сім'ї отримали інфекційне захворювання. Інші можуть бути вразливі до цього страху через виховання або серйозні тривожні розлади.


Лікування мізофобії може включати психотерапію, ліки або їх комбінацію. Ефективність лікування залежить від індивідуального випадку.


Якщо ви або когось з вашого оточення стикаєтесь із страхом заразитися інфекційним захворюванням, брудом або маєте ненормально велику потребу у стерильності, бажано звернутися до фахівця, такого як психолог чи психіатр, для отримання допомоги та підтримки.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page