top of page

Механізм виникнення фобії. Експеримент "Маленький Альберт"


Психологія - це наука, яка вивчає людську поведінку та психологічні процеси. Одним із способів дослідження є проведення експериментів. Експерименти у психології допомагають розкрити та зрозуміти різні аспекти людської психіки. Один із найвідоміших та найшокуючих експериментів - експеримент Маленький Альберт, який досліджував механізм виникнення фобії.


Опис експерименту:

Експеримент Маленький Альберт був проведений у 1920 році американським психологом Джоном Вотсоном та його співробітником Розалі Маркс. Мета експерименту була вивчення реакцій на дотик до невідому об'єкту та їх впливу на формування нової фобії у дитини.


Для проведення експерименту було обрано 9-місячного хлопчика на ім'я Альберт. Спочатку Альберту не було страху перед тваринами, але під час експерименту йому було пропоновано грати з білим пухнастим кролем. Коли Альберт схопився за кролика, Джон Вотсон дзвінком ударив металевою ложкою об металеву трубу, створюючи гучний шум. Це викликало у Альберта сильний страх, і він почав плакати.


Продовження експерименту показало, що Альберт почав демонструвати страх не тільки перед білим кролем, але й перед іншими схожими об'єктами, такими як механічний білий кролик, вата або біле хутро. Таким чином, експеримент показав, що страх може бути умовною реакцією, яку можна перенести на різні об'єкти, ситуації або подразники.


Механізм виникнення фобії:

Експеримент Маленький Альберт ілюструє механізм виникнення фобії, що відомий як умовна реакція. Умовна реакція виникає, коли організм навчається пов'язувати певний подразник з приємною або неприємною ситуацією. У випадку Альберта, гучний шум став неприємною ситуацією, а білі об'єкти стали умовним показником цієї неприємної ситуації.


Цей механізм виникнення фобії ілюструє важливість досліджень у психології. Вивчення таких механізмів допомагає розуміти, як формуються психологічні проблеми, такі як фобії, і як їх можна лікувати або управляти.Експеримент Маленький Альберт є прикладом важливого дослідження у психології. Він показує, що фобії та інші психологічні проблеми можуть виникати через певні умовні реакції, які формуються під впливом негативних асоціацій. Дослідження таких механізмів допомагає психологам розуміти та лікувати різні психологічні проблеми у людей.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page