top of page

Кінофобія: страх перед собаками

Кінофобія, також відома як канінофобія, є психологічним розладом, який характеризується надмірним страхом перед собаками. Це стан, при якому людина відчуває інтенсивний страх, тривогу або паніку, коли знаходиться поруч з собакою, бачить її чи навіть тільки думає про неї. Кінофобія може впливати на якість життя людини і обмежувати її соціальну активність.


Причини кінофобії можуть бути різними. Деякі люди можуть винести страх з дитинства, якщо вони були укушені або атаковані собакою. Інші можуть розвинути цю фобію через негативні досвіди з собаками, такі як погрози або напади. Також, деякі люди можуть мати кінофобію без явних причин або несприятливого досвіду з собаками.


Симптоми кінофобії варіюються від мінімальних до важких. Люди з цим розладом можуть відчувати підвищений пульс, дихати важко, мати сухий рот, потовиділення, дрожіти або відчувати сильну тривогу, навіть знаходячись далеко від собаки. Це може призводити до уникання ситуацій, пов'язаних з собаками, а також викликати психологічний дискомфорт і стрес.


Кінофобія може бути лікувана за допомогою різних методів психотерапії. Один з найпоширеніших методів лікування - це когнітивно-поведінкова терапія, яка допомагає людині змінити свої сприйняття, думки і поведінку щодо собак. Також можуть застосовуватись техніки експозиції, які допомагають людині поступово звикати до собак і зменшувати свій страх.


Важливо зауважити, що кінофобія - це психологічний розлад, і необхідна допомога кваліфікованого фахівця для лікування. Якщо ви або когось ви знаєте страждаєте від кінофобії, рекомендується звернутися до психотерапевта або психолога для отримання допомоги.


Не дозволяйте кінофобії обмежувати ваше життя і соціальну активність. Зверніться до спеціаліста і отримайте підтримку, яка дозволить вам подолати свій страх і повернутися до повноцінного життя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"