top of page

😉 Коуч і психолог – це різні професії?


👉 Часто коучинг плутають із психологією, психотерапією, але це не одне й те саме. І якщо дуже коротко:

Психологія. Всебічно вивчає думки, почуття та поведінку інших людей, де створюють ефективні психологічні інструменти для вирішення різноманітних завдань.

Психотерапія. Її мета — опрацювати небажані реакції, усунути симптоми та наслідки психологічних травм та проблем.

Мета коучингу ж - підвищення особистої ефективності, реалізація планів, рішень, усунення проблем та зміни на краще в кожній галузі життя клієнта.

Тобто, коучинг не замінює роботу психолога, психотерапевта чи психіатра. Він доповнює їх, даючи можливість людині стати щасливішою та успішнішою. Саме тому навички коуча сьогодні такі актуальні. Коуч допомагає людині знайти власні цілі та шляхи їх досягнення і зосереджується на її теперішньому та бажаному майбутньому.


🧩 Що ще робить коуч?

Мета коуч сесії — дослідити проблему та допомогти знайти найбільш продуктивні інструменти та підходи до її вирішення та отримання конкретного результату.

Коуч веде діалог із клієнтом (офлайн або онлайн) і запускає в людині потужний процес змін, який неминуче впливає не лише на досягнення окремо взятої мети, а й на всі сфери життя.

Уявіть, що хочете перестати сваритися зі своїм партнером. Коуч допоможе не просто знайти інструменти, як тримати себе в руках. Він допоможе побачити, що насправді стоїть за роздратуванням. Які думки запускають негативні емоції та як ці думки перетворити далі на паливо для трансформації.

За рахунок роботи з особистістю, а не з ціллю коуч гарантує результат: конкретний і довгостроковий.


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"