top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Когнітивні спотворення: Інгруповий фаворитизм і внутригрупповий фаворитизмСоціальна психологія вивчає різні аспекти взаємодії між людьми та явища, які виникають у соціальних групах. Одним із таких явищ є когнітивні спотворення, які включають інгруповий фаворитизм і внутригрупповий фаворитизм. Ці соціально-психологічні феномени проявляються у тенденції сприяти членам своєї групи, ушкоджуючи членам іншої групи. У цій статті ми розглянемо, що таке когнітивні спотворення, в чому полягає інгруповий та внутригрупповий фаворитизм і як це впливає на наше сприйняття та взаємодію з іншими.1. Когнітивні спотворення: визначення та особливості

Когнітивні спотворення - це систематичні помилки у сприйнятті, мисленні та оцінці інформації, які відбуваються під впливом певних факторів. Ці спотворення можуть виникати через нашу активну участь у соціальних групах і вплив насамперед на сприйняття членів своєї групи та інших груп.


2. Інгруповий фаворитизм: визначення та механізми

Інгруповий фаворитизм - це тенденція виділяти та сприяти членам своєї групи, давати їм переваги в порівнянні з членами інших груп, навіть якщо ця група не має об'єктивного переваги. Ця тенденція базується на почутті належності до групи та бажанні зберегти позитивне самоствердження та соціальну ідентичність.


3. Внутригрупповий фаворитизм: визначення та наслідки

Внутригрупповий фаворитизм - це тенденція сприяти деяким членам своєї групи на противагу іншим членам цієї ж групи. Це може бути пов'язано з різними факторами, такими як статус у групі, особистісні вподобання або схожість індивідів.


4. Вплив когнітивних спотворень на взаємодію з іншими

Якщо ми несвідомо впливаємо на своє сприйняття та поведінку через когнітивні спотворення, це може мати негативні наслідки для взаємодії з представниками інших груп. Заради збереження соціальної ідентичності та самовизначення, ми можемо перекручувати об'єктивну реальність та виступати у захист своєї групи, навіть якщо це призводить до соціального конфлікту.Інгруповий фаворитизм і внутригрупповий фаворитизм - це типові приклади когнітивних спотворень, які виникають у соціальній сфері. Вони можуть мати вплив на наше сприйняття та взаємодію з іншими групами, підсилюючи конфлікти і розбіжності. Розуміння цих явищ допоможе нам більше усвідомлювати свої неправильні сприйняття та зусиллям працювати над ними, щоб створити більш гармонійне та толерантне соціальне середовище.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page