top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Когнітивно-поведінкова терапія це

Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) - це форма психотерапії, яка фокусується на взаємозв'язку між думками, почуттями та поведінкою людини. Вона допомагає клієнтам розуміти та змінювати негативні чи деструктивні мислі та патерни поведінки для поліпшення їх психічного стану та функціонування. КПТ застосовується для лікування різних психічних та емоційних проблем, таких як депресія, тривожність, фобії, посттравматичний стресовий розлад, інші психологічні розлади та життєві виклики.


Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є одним із найпоширеніших підходів до психологічної терапії, який базується на взаємозв'язку між думками, почуттями та поведінкою людини. Цей метод терапії є ефективним і заснованим на доказових дослідженнях, і допомагає розуміти та змінювати шкідливі або непродуктивні мисленнєві схеми та поведінку.


Основна ідея КПТ полягає в тому, що наші думки впливають на наші почуття та поведінку. Люди, що мають проблеми зі своїм емоційним станом або поведінкою, часто мають спотворені або негативні думки про себе, світ навколо них або свою майбутність. Ці непродуктивні мисленнєві схеми можуть спричиняти стрес, тривогу та депресію.


КПТ допомагає клієнтам розібратися у своїх думках та переконаннях, виявити та змінити негативні або спотворені мисленнєві схеми. Це досягається шляхом усвідомлення та аналізування думок та поведінки клієнта разом з психологом. При цьому використовуються різні техніки, такі як свідоме спостереження, провокативні питання, переформулювання думок та інші.


Одна з основних переваг КПТ полягає в тому, що вона фокусується на конкретних симптомах та проблемах і надає клієнтам засоби самостійно змінювати своє мислення та поведінку. Клієнти отримують практичні навички, які можуть використовувати у повсякденному житті для поліпшення свого самопочуття та досягнення своїх цілей.


КПТ застосовується в лікуванні широкого спектра психологічних проблем, включаючи тривогу, депресію, фобії, посттравматичний стресовий розлад, їстівні розлади та багато інших. Метод може бути ефективним як у короткостроковій терапії, так і у довгостроковому лікуванні.


Когнітивно-поведінкова терапія є науково обґрунтованим та ефективним методом терапії, який допомагає клієнтам розібратися у своїх думках, почуттях та поведінці, і змінити негативні патерни, що впливають на їхнє емоційне становище та якість життя. Якщо ви маєте якісь психологічні проблеми або шукаєте способу покращити своє самопочуття, розгляньте можливість звернутися до психолога, який працює за методом КПТ. Він допоможе вам змінити негативні думки та покращити ваше самопочуття.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page