top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Загальні ознаки великого депресивного розладу

Великий депресивний розлад, також відомий як клінічна депресія, є серйозним психічним розладом, який впливає на настрій, спосіб мислення, енергетику та поведінку людини. Це не просто почуття суму, а глибокі і сильні емоційні коливання, які можуть дуже впливати на якість життя та здатність до функціонування.


Ознаки великого депресивного розладу можуть різнитися в залежності від кожної конкретної людини, але деякі загальні симптоми включають:


1. Постійний почуття суму або туги: Люди, що страждають від великого депресивного розладу, можуть постійно відчувати внутрішню пустоту, тугу або безнадійність. Ці почуття можуть бути настільки сильними, що заважають звичним повсякденним діям і радості від життя.


2. Зміна настрою: Люди з великим депресивним розладом можуть бути пригнічені, пригнічені або розсіяні. Їх настрій може коливатися від депресивного до ейфоричного стану.


3. Втрата інтересу та задоволення: Депресія може призвести до втрати інтересу у звичних активностях, які перебувають за межами розладу. Людина може втратити інтерес до життя та відчувати, що нічого не приносить задоволення.


4. Енергетичний занепад: Люди з великим депресивним розладом можуть постійно відчувати виснаженість і втому. Вони можуть відчувати, що немає ніякої енергії для звичних щоденних завдань і відчувати фізичну важкість.


5. Зміни в апетиті: Депресія може впливати на апетит і призводити до змін, пов'язаних зі збільшенням або зменшенням апетиту. Це може призвести до втрати або при набору ваги.


6. Зміни в сні: Депресія також може впливати на сон і призводити до проблем зі засипанням, безсонням або іншими змінами в режимі сну.


7. Затримка або зневага в мисленні та фізичному руху: Люди з великим депресивним розладом можуть відчувати повільність у мисленні, розмірковуванні та фізичних рухах. Вони можуть зазнавати затримки в прийнятті рішень та здійсненні дій.


Якщо ви відчуваєте ці або інші ознаки депресії протягом тривалого періоду часу, важливо звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця, як то психолог або психіатр. Діагноз та лікування великого депресивного розладу повинні бути проведені професіоналами.


Запам'ятайте, депресія - це медична проблема, і допомогти з нею можуть спеціалісти. Не соромтеся звернутися за підтримкою. Ще може варто помітити, що депресія - це проблема, яка може бути лікувана, і багато людей знаходять полегшення та покращення якості життя через допомогу професіоналів.


Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page