top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Ефект хибного консенсусу


Що це?


Ефект хибного консенсусу – це когнітивна ілюзія, яка призводить до того, що люди переоцінюють той ступінь, в якому інші люди погоджуються з ними. Це означає, що люди вважають, що їхні переконання, думки та переваги є більш поширеними, ніж вони є насправді.


Чому це відбувається?


Існує кілька причин, чому може відбуватися ефект хибного консенсусу. Одна з причин полягає в тому, що люди мають тенденцію зосереджуватися на тому, з ким вони згодні, і ігнорувати тих, хто з ними не згоден. Це може призвести до того, що люди вважатимуть, що їхні переконання більш поширені, ніж вони є насправді.


Інша причина полягає в тому, що люди мають тенденцію пригадувати інформацію, яка підтверджує їхні переконання, і забувати інформацію, яка суперечить їм. Це може призвести до того, що люди вважатимуть, що їхні переконання більш поширені, ніж вони є насправді, оскільки вони будуть більш схильні пам’ятати інформацію, яка підтверджує їх.


Наслідки


Ефект хибного консенсусу може мати кілька негативних наслідків. Наприклад, він може призвести до того, що люди будуть менш відкритими до інших думок і переконань. Крім того, він може призвести до конфліктів і розбіжностей.


Як уникнути


Є кілька способів уникнути ефекту хибного консенсусу. Один із способів – це зосередитися на тому, з ким ви не згодні, а не тільки на тому, з ким ви згодні. Це допоможе вам побачити, що є інші люди, які мають різні переконання, ніж ви.


Інший спосіб – це намагатися бути об’єктивними у своїх думках і судженнях. Це означає намагатися уникати суб’єктивних думок і суджень, які можуть бути затуманені вашими власними переконанням.


Нарешті, важливо пам’ятати, що ваші переконання не є єдиними правильними. Є багато інших людей, які мають різні переконання, і це нормально.


Загалом, ефект хибного консенсусу – це поширена когнітивна ілюзія, яка може мати негативні наслідки. Однак, дотримуючись порад, наведених вище, ви можете уникнути цього ефекту і жити більш відкритим і толерантним життям.

Comentarios


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page