top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Ефект бумеранга, Ворхеля і Брема

Експерименти у психології завжди цікаві та допомагають розуміти складні процеси, що відбуваються в людському розумі. Один з таких експериментів - "Ефект бумеранга" - був проведений Ворхелем і Бремом і має велике значення для розуміння соціальних взаємодій.


Експеримент "Ефект бумеранга" досліджує вплив соціальної норми на поведінку людини. Він показує, що коли ви намагаєтеся змінити поведінку когось і показуєте йому, що його друзі чи однолітки діють інакше, то це може викликати зворотній ефект і змінити його в протилежну сторону.


Експеримент Ворхеля і Брема був проведений у форматі один до одного, де людині показували розроблену рекламу на іноді нежадану поведінку (наприклад, вживання алкоголю) і одночасно надавали інформацію про вживання алкоголю рівесниками. Відкриття полягало в тому, що коли експериментатори зіставили інформацію про найбільш інтенсивних вживальників у групі із тими, хто питав менше алкоголю, виявилося, що перші почали менше пити, а останні, таких статистичних розходів не бачачи, почали більше пити.


Цей експеримент викликав великий інтерес серед психологів і суспільства в цілому. Він показав, що соціальна норма має великий вплив на наше сприйняття і прийняття рішень. Коли ми бачимо, що інші люди поводяться в певний спосіб, ми надаємо цій поведінці більше значення та легше приймаємо її.


Примінення ефекту бумерангу може бути корисним в багатьох сферах, зокрема в освіті та рекламі. Наприклад, його можна використовувати для запобігання малоактивності учнів в навчанні або для підвищення ефективності рекламних кампаній, адже люди знаходяться у постійній взаємодії та впливають один на одного.


Експерименти у психології, такі як "Ефект бумеранга", допомагають нам розуміти складні процеси, що відбуваються в нашому розумі і впливають на нашу поведінку. Вони розкривають перед нами нові можливості для зміни та вдосконалення себе.

コメント


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page