top of page

Еустрес (англ. "eustress") - це форма стресу, яка відбувається в результаті позитивних подій або ситуацій, які викликають певну степень збудження або зацікавленості. Наприклад, нова робота, весілля або спортивні змагання можуть викликати еустрес. Він часто сприяє підвищенню мотивації, енергії та спрямовування дій. Здебільшого еустрес вважається корисним, оскільки допомагає нам бути продуктивними та досягати поставлених цілей. Проте, важливо зазначити, що надмірний еустрес також може стати джерелом труднощів для організму і здоров'я.


Основну роль в еустресі відіграє індивідуальна оцінка ситуації. Якщо ви сприймаєте подію як виклик або можливість для вас особисто зрости та розвинутися, ваш організм може мобілізувати додаткові ресурси для подолання складнощів. Це приводить до підвищення концентрації, кращого рішення проблем та нарешті - до досягнення успіху.


Еустрес може бути корисним у різних сферах вашого життя, включаючи роботу, навчання, спорт та особистий розвиток. Він допомагає нам рухатися вперед, досягати поставлених цілей та впоратися з викликами життя.


Однак, якщо еустрес триває довгий час або носить хронічний характер, він може перетворитися на дистрес - стрес, який наносить шкоду нашому фізичному і психічному здоров'ю. Тому важливо регулярно оцінювати свій рівень стресу і займатися його впорядкуванням.


Отже, якщо ви хочете преодоліти негативні наслідки стресу або покращити своє життя, почніть переглядати своє ставлення до нього. Навчіться бачити ускладнення як можливість для особистого росту. Розвивайте свою резилієнтність та емоційний інтелект.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"