top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

🔑Гештальт - це термін що використовується в психології та філософії для позначення цілісного сприйняття або структури, яка утворюється з окремих елементів, і має власний смисл і значення, відмінні від суми його складових частин.


✍️Гештальт-терапія - це один із напрямків в психотерапії, який розвивався у 20 столітті під впливом робіт Фредеріка Перлза, Лоренса і Фріца Перлзів, Пауля Гудмена та інших вчених. Основна ідея полягає у тому, що особистість людини розглядається як цілісна система, де роль відіграють як окремі частини, так і їх взаємозв'язки. Існує підхід активної участі психотерапевта та клієнта, спрямований на досягнення більш глибокого розуміння себе, власних емоцій та поведінки.


☝️Одним із ключових аспектів гештальт-терапії є акцент на тут і зараз, вивчення того, що відбувається в данний момент, а не зосередження на минулому або майбутньому. Це дозволяє клієнту зосередитись на своїх сучасних емоціях та поведінці, розкриваючи приховані аспекти своєї особистості.


🧩Ще однією важливою концепцією гештальт-терапії є "замороженість" - коли клієнт неспроможний діяти в певних ситуаціях або долає перешкоди через старі внутрішні переживання. Гештальт-терапевт допомагає клієнту розкрити та зрозуміти ці "заморожені" моменти, допомагаючи їм впоратися з ними та змінити старі шаблони поведінки.


🧩Гештальт-терапія також активно використовує експериментальні методи, що допомагають клієнтам покращити свідомість про себе та взаємодії з іншими. Засобами таких експериментів можуть бути рольові ігри, діалог з різними аспектами особистості та творчі завдання.🌱Однією з переваг гештальт-терапії є акцент на особистісному зростанні та самовизначенні. Цей підхід допомагає людині відкрити свій потенціал і знайти власний шлях до щастя та задоволеності в житті.


Узагалі, гештальт-терапія є цікавим та ефективним інструментом для розвитку особистості та досягнення глибшого розуміння себе.Дивиться також


👉 Якщо Вам потрібна консультація профільного фахівця, переходьте у наш розділ "Обрати фахівця" і обирайте спеціаліста, до якого хотіли б звернутися, чи переходьте у наш Телеграм-канал, де багато корисної інформації та безкоштовних заходів.

Теги:

Comentarios


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”