top of page

Гемофобія: страх крові

Гемофобія, також відома як гематофобія або гемафобія, є одним з видів фобій - надмірним, необґрунтованим страхом перед певними ситуаціями, об'єктами або явищами. У випадку гемофобії, цей страх спрямовується на кров або будь-які ситуації, пов'язані з нею. Люди, що страждають від гемофобії, можуть досвіджувати інтенсивний страх, тривожність і паніку при баченні, чутті або навіть думці про кров.


Гемофобія може мати різні прояви і ступені важкості. Деякі люди можуть мати більш легку форму гемофобії, яка проявляється лише у відчутті дискомфорту або неприємності при баченні чи думці про кров. Інші ж можуть мати більш серйозну форму, коли їх страх може спричиняти панічні атаки, підвищений пульс, нудоту, запаморочення і навіть втрату свідомості.


Причини гемофобії можуть бути різними. Це може бути результатом травматичного досвіду, такого як травма, яку особа пережила у дитинстві, при перегляді крові або при власній пошкодженні. Генетична схильність також може грати роль, коли члени родини мають аналогічний страх перед кров'ю.


Люди з гемофобією можуть уникати ситуацій, пов'язаних з кров'ю, наприклад, відвідування лікарні, виконання медичних процедур або навіть перегляд фільмів або телевізійних шоу, де є сцени з кров'ю. Це може втручатися в повсякденне життя і додатково засуджувати людей, що страждають від гемофобії до соціальної ізоляції.


Лікування гемофобії включає психотерапію, таку як когнітивно-поведінкову терапію (КПТ), де люди навчаються змінювати свої негативні думки і емоції, пов'язані з кров'ю. Іноді можуть бути призначені препарати, що заспокоюють, для допомоги у зменшенні тривожності та паніки.


Як у будь-якої фобії, важливо розуміти, що гемофобія - це медичний стан, і її не слід засуджувати. Люди, що страждають від гемофобії, потребують медичної підтримки і розуміння від свого оточення. Доброзичливе та безпристрасне ставлення може допомогти їм змиритися зі своїм страхом і покращити якість свого життя.


Якщо ви або кто-небудь, кого ви знаєте, маєте гемофобію, важливо звернутися за підтримкою до кваліфікованого фахівця. Вони можуть надати необхідну допомогу та поради щодо лікування цього страху. Не соромтеся шукати допомогу, якщо ваше здоров'я і психічний стан постраждали від гемофобії.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page