top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Біполярний розлад це

Біполярний розлад - це психічний розлад, який характеризується періодичними змінами настрою, від епізодів ейфорії або манії до епізодів депресії. Це може впливати на поведінку, емоційний стан і здатність функціонувати повсякденно.


Біполярний розлад є серйозним психічним захворюванням, яке впливає на настрій та рівень енергії людини.

Це стан, у якому спостерігаються епізоди екстремальної настроєвості, що змінюються від гіпоманічного (або манічного) до депресивного.


Люди з біполярним розладом переживають періоди підвищеного настрою, енергії та активності, від яких вони можуть відчувати надмірну впевненість у собі, підвищену розмову, зменшену потребу у сні та імпульсивність.

Водночас, ці епізоди можуть чергуватися з епізодами депресії, коли настрій падає, і виникає почуття безсилля, суму та втрати інтересу до раніше приємних занять.


Біполярний розлад може виникати з різних причин, таких як генетична схильність, зміни в хімічному складі мозку, стрес або травми. Важливо зазначити, що біполярний розлад не є просто "бути настроєм", але вимагає медичної діагностики та лікування.


Лікування біполярного розладу може включати фармакотерапію, психотерапію та психосоціальну підтримку. Ліки, такі як стабілізатори настрою і антидепресанти, можуть допомогти контролювати настрій та зменшити вірогідність епізодів. Психотерапія може допомогти особі розуміти симптоми, вчитися контролювати стрес та розвивати здорові стратегії саморегуляції.


Окрім того, підтримка від близьких та оточуючих є надзвичайно важливою для людей з біполярним розладом. Розуміння, емоційна підтримка і допомога в управлінні симптомами можуть допомогти стабілізувати настрій та поліпшити якість життя особи.


Хоча біполярний розлад є хронічним станом, з правильним лікуванням та самообсервацією багато людей можуть жити щасливе і задовільне життя.


Зважаючи на серйозність цього захворювання, важливо шукати допомогу від кваліфікованих фахівців, таких як психологи та психіатри, які можуть надати необхідну підтримку та поради.


Якщо ви або ті, кого ви знаєте, стикаєтесь з біполярним розладом, не соромтеся звернутися до медичних фахівців для отримання допомоги. Розуміння, лікування та підтримка можуть допомогти керувати цим станом і покращити якість життя.

Теги:

Comentarios


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”