top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Біполярний розлад: розуміння симптомів та способи підтримки

Біполярний розлад особистості (БАР) є хронічним психічним розладом, який характеризується частими змінами настрою, енергії та активності у людини. Цей розлад впливає на всі аспекти життя, від взаємин з оточуючими до реалізації особистих та професійних цілей. У цій статті ми розглянемо основні симптоми БАР та поділимося способами підтримки для осіб, які стикаються з цим розладом.


1. Епізоди манії:

Один із основних симптомів біполярного розладу особистості - епізоди манії. Під час цих періодів людина може відчувати надмірно підвищений настрій, енергію та активність. Її думки можуть швидко переходити з однієї ідеї на іншу, а сповідувані нею ідеї можуть бути надмірно оптимістичними та нереальними. Важливо підтримувати рівновагу під час цих періодів, допомагаючи особі додержуватися регулярного режиму дня, знайти конструктивні способи витрачати свою енергію та сприяти підтримці гарних взаємин з навколишнім середовищем.


2. Епізоди депресії:

Поміж періодами манії, людина з БРО може досвідчувати епізоди депресії. У ці періоди виникає поглиблене почуття суму, втрати і безнадії. Особам з цими симптомами необхідна підтримка та розуміння зі сторони родини, друзів або фахівців зі здоров'я. Разом з цим, сприяти загальному благополуччю, шляхом підтримки фізичної активності та здорового способу життя, також є важливим аспектом.


3. Концентраційні проблеми та сонячний спалах:

У біполярного розладу особистості можуть виникати проблеми зі зосередженістю та прийняттям рішень, особливо під час переходу від епізоду манії до депресії або навпаки. Крім того, можуть спостерігатись періоди відчуття надмірної енергії та тривалого "сонячного спалаху". Сприяти підтримці стабільності в цей період може включати розробку розкладу дня, постановку мети і установлення пріоритетів, а також дотримання правильного режиму сну та відпочинку.


4. Психосоціальна підтримка:

Окрім професійної медичної допомоги, підтримка від близьких людей та одержання психосоціальної підтримки є важливими для осіб з біполярним розладом особистості. Родина та друзі можуть забезпечити розуміння, відкритість та емоційну підтримку всередині особистого кола. Групова терапія, зустрічі з психологами та вебінари можуть також бути корисними джерелами підтримки для осіб з БРО.


Біполярний розлад може сильно впливати на якість життя людини. Розуміння основних симптомів та способів підтримки є важливими елементами забезпечення благополуччя для осіб з цим розладом.


Родина, друзі, фахівці зі здоров'я та психосоціальна підтримка можуть стати важливими опорами для допомоги і збереження ментального здоров'я в трудний період.


Завжди звертайтесь до професіоналів, якщо ви або хтось з вашого оточення стикається з будь-якими психічними проблемами. Вони зможуть надати особисту консультацію, діагноз та відповідну терапевтичну підтримку.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page