top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Біполярний афективний розлад (БАР) це

Біполярний афективний розлад (БАР) це психічний розлад, який характеризується періодичними змінами настрою та енергії. Люди, які страждають від біполярного афективного розладу, можуть переживати епізоди манії, коли настрій підвищений, енергія зростає і активність збільшується, а також епізоди депресії, коли настрій стає низьким, енергія зменшується і активність знижується.


Епізоди манії можуть включати ейфорію, неординарну енергію, збільшену активність і ризиковану поведінку. Особи з БАР можуть мати збільшену потребу у сні, сповіщати великі покупки, безбожно витрачати гроші, мають підвищену комунікабельність та непристойні роздратування. З іншого боку, епізоди депресії характеризуються почуттями пригніченості, безнадійності та втрати інтересу до раніше улюблених справ.


Біполярний афективний розлад може впливати на різні аспекти життя особистості, зокрема на взаємодію з іншими, роботу та навчання. Він може викликати дисфункцію і ускладнити здатність функціонувати в щоденному житті. Тому важливо звернутися до фахівця, якщо ви помічаєте у себе або в когось іншого ознаки біполярного афективного розладу.


Лікування біполярного афективного розладу зазвичай включає комбінований підхід, який включає медикаментозну терапію та психотерапію. Ліки можуть бути призначені для стабілізації настрою та попередження епізодів, а психотерапія може допомогти управляти стресом, розвинути стратегії самоконтролю та покращити рівень функціонування.


Важливо також вести здоровий спосіб життя, включаючи регулярну фізичну активність, збалансовану дієту, якісний сон та уникання стресових ситуацій. Підтримка від близьких, усвідомлення власного стану та отримання необхідної допомоги можуть бути також корисними в управлінні біполярним афективним розладом.


Якщо ви або хтось з вашого оточення стикається з біполярним афективним розладом, не соромтеся звернутися до лікаря або психолога для отримання допомоги. Це важливий крок у керуванні та збереженні психічного здоров'я.

Теги:

留言


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page