top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Афасія це неврологічний розлад, що викликає порушення спроможності людини виражати і розуміти мову. Цей термін походить від грецького слова "aphasis", що означає "втрата мови".


Афасія може бути наслідком ушкодження різних частин мозку, зазвичай зумовленого інсультом, травмою голови або нейрологічними захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера. Основні симптоми афазії включають порушення мовного вираження (наприклад, проблеми зі сформулюванням слів або неправильна граматика) і розуміння мови.


Існує кілька типів афазії залежно від того, які аспекти мови порушені. Наприклад, бродмановська афазія (також відома як моторна афазія) характеризується порушенням мовного вираження, тоді як Верніке-Гессі афазія (також відома як сенсорна афазія) призводить до проблем з розумінням мови.


Лікування афазії може включати реабілітаційні заходи, такі як мовна терапія, що спрямована на відновлення втрачених мовних навичок. Важливо розуміти, що хоча афазія може суттєво вплинути на комунікацію людини, вона не має впливу на інтелект або загальне когнітивне функціонування.


Дослідження афазії допомагають розуміти комплексні механізми мови та функціонування мозку. Розуміння цього розладу важливо для розвитку ефективних методів лікування та підтримки для людей, які страждають від афазії.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page