top of page

Асоціативне мислення це

🔑Асоціативне мислення - це особливий вид мислення, який характеризується встановленням взаємозв'язку між двома або більше ідеями, об’єктами, подіями, що на перший погляд, не мають очевидного зв'язку між собою. Дане поняття заслуговує особливої уваги, адже воно становить основу креативності та оригінальності в мисленні.


Асоціативне мислення є ключовою особливістю творчого процесу, який використовується в різних сферах життя: в області науки, мистецтва, ділового світу. Воно допомагає формувати нові ідеї, розв'язувати складні завдання, знаходити нестандартні рішення.


☝️Асоціативне мислення є відмінністю людського мозку, це механізм, що дозволяє нам встановлювати зв’язки, які помітні лише для нас. За допомогою асоціативного мислення, людина може з'єднати два, здавалося б, неспіввіднісні об’єкти або ідеї і в результаті отримати щось нове і незвичайне.


✍️Існує декілька видів асоціативного мислення. По-перше, це безпосереднє встановлення зв'язку - коли асоціаційний зв'язок встановлюється безпосередньо і вочевидь. Наприклад, з'єднання між словами "дощ" та "зонт". Але є і складніший процес - довільне асоціативне мислення, що включає абстрактні або незрозумілі зв'язки. Часто це є основою для винаходів, поетичної творчості, філософського аналізу.


Асоціативне мислення є надбудовою над логічним мисленням, не замінює його, але доповнює, робить процес мислення більш гнучким та ефективним.


👉 Тож, асоціативне мислення - це справжній дар, який людина отримала від природи. Воно є мотиватором прогресу та важливою складовою нашого життя. Вміння використовувати цей інструмент може допомогти нам зробити наш світ більш творчим та інноваційним.


🙌 Якщо Вам потрібна консультація профільного фахівця, переходьте у наш розділ "Обрати фахівця" і обирайте спеціаліста, до якого хотіли б звернутися, чи переходьте у наш Телеграм-канал, де багато корисної інформації та безкоштовних заходів.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page