top of page

Акрофобія: страх висоти

Акрофобія – це психологічний страх або фобія, пов'язана з висотою або багатоповерховими спорудами. Люди з акрофобією відчувають значний дискомфорт, коли перебувають на висоті або навіть думають про це. Ця фобія може проявлятися в різних ступенях і залежно від індивідуальних чинників може мати різний вплив на життя людини.


Люди з акрофобією можуть відчувати паніку, тривогу, сильне підвищення серцевого ритму та пітливість при зустрічі з висотою. Їх можуть супроводжувати симптоми, які зазвичай пов'язують з тривожними розладами, такі як нудота, запаморочення і навіть страх перед тим, що вони можуть впасти або вдаритися. Акрофобія може обмежити життєдіяльність людини, унеможливлювати виконання певних завдань або задоволення від підкорення нових висот.


Причини акрофобії можуть бути різними і часто поєднуються кілька факторів. Одна з теорій стверджує, що акрофобія може мати генетичну складову, оскільки ця фобія може передаватися від батьків до дітей. Інший фактор – це досвід або травма у дитинстві, пов'язані з висотою, наприклад, падіння з дерева або ліжка гіркий інцидент, свідчити і перейти на висотну страх. Додатково, індивіди з тривожним розладом також можуть бути схильні до акрофобії.


Люди, які стикаються з акрофобією, можуть використовувати різні методи для зменшення страху. Когнітивно-поведінкова терапія може допомогти переосмислити негативні думки, пов'язані з висотою, і змінити спосіб, яким люди реагують на страх. Також існують програми експозиційної терапії, які дозволяють людям зі страхом висоти втрутитися в контрольовані ситуації, що пов'язані з висотою, для того, щоб поступово зменшувати страх.


Акрофобія не є нещасливою умовою, яка має бути прийнята як неодмінна частина життя. Шукаючи професійну допомогу, використовуючи методи зменшення страху та адаптуючись до ситуацій, пов'язаних з висотою, люди можуть подолати акрофобію і знову насолоджуватися свободою із висоти.


Ця стаття надає загальне уявлення про акрофобію – страх висоти, але варто розуміти, що кожна особа може мати свої власні відчуття і причини фобії. Якщо ви або когось, кого ви знаєте, стикаєтеся з акрофобією, рекомендується звернутися до кваліфікованого фахівця і отримати індивідуальну допомогу.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"