top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ


Адреналін - це гормон та медіатор мозкової речовини, що утворюється в надниркових залозах. Він належить до групи фізіологічно активних речовин, відомих як катехоламіни. Адреналін впливає на нервову систему та має значний вплив на фізічні та емоційні прояви людини.


У момент стресу або небезпеки, адреналін швидко вивільняється в кров та активує життєво важливі реакції. Цей процес називається "реакцією "бій або біги". Адреналін збільшує кровообіг, підвищує артеріальний тиск та розширює бронхі, що призводить до зростання доступу кисню до органів та м'язів, готових до дії.


Ефект адреналіну також викликає розширення зіниць, збільшення ділянки серцевих скорочень, підвищений тонус серцево-судинної системи та прискорення обмену речовин. Все це дозволяє людині швидко реагувати на зовнішні подразники та діяти в критичних ситуаціях.


Однак, адреналін також має великий вплив на нашу емоційну сторону. Він може викликати почуття ейфорії, збудження та повністю перекручувати наше сприйняття реальності. Багато екстремальних спортсменів та екстремальних любителів шукають саме цей незабутній "адреналіновий удар", який дає їм натхнення та відчуття життя.


Проте, варто пам'ятати, що тривале випуск адреналіну може мати негативний вплив на організм. Часті стресові ситуації можуть призвести до виснаження нервової системи та серцево-судинних проблем. Тому важливо знати, як керувати цим станом та знаходити баланс між екстремальними діями та здоров'ям.


Адреналін - це неймовірний фізіологічний прояв нашого організму, який дарує нам новий досвід, сміливість та ейфорію.


Варто навчитися контролювати вплив адреналіну, щоб залишатися здоровими та безпечними під час насолоди екстримом.


ДИВИТЬСЯ ТАКОЖ

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”