top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Абрахам Маслоу - концепція п'яти рівнів потреб людини

Абрахам Маслоу, відомий американський психолог, розробив концепцію п'яти рівнів потреб людини. Ця теорія допомагає розуміти, які потреби суттєві для нас як індивідів, і як вони впливають на наше життя і поведінку.


П'ять рівнів потреб Маслоу представлені в його його пізнійшій праці "Мотивація та особистість" (1954). Ці п'ять рівнів представлені у формі ієрархії, де кожен рівень має свої особливості та вплив на людину.


1. Фізіологічні потреби: Це базові потреби людини, такі як їжа, вода, сон, апарати в дихальних шляхах та інші. Ці потреби є найважливішими, оскільки без їхнього задоволення ми не можемо існувати.


2. Потреби у безпеці: Після того, як фізіологічні потреби задовольнені, людина починає шукати безпеки та стабільності. Це включає фізичну безпеку, захист від небезпек, а також стабільність у відносинах та роботі.


3. Соціальні потреби: Люди є соціальними істотами, і вони потребують соціальних зв'язків та приналежності. Це включає потребу в дружбі, любові, прив'язаності до сім'ї та співробітників, а також сприйняття та прийняття групи.


4. Потреби в самооцінці: Ці потреби включаються, коли людина відчуває розширення свого потенціалу та досягає особистого розвитку. Це може бути реалізація талантів, досягнення цілей та самооцінка.


5. Потреби в самореалізації: Цей останній рівень є найбільш високим рівнем потреб людини. Він включає пошук осмислення життя, саморозвитку, творчості та самодостатність. Проявлення цих потреб, якщо їхні нижні рівні повністю задоволені, приводить до особистого зростання, надання впливу та вирішення глобальних проблем.


Важливо зазначити, що ця ієрархія потреб не є жорсткими правилами для кожної людини. Кожна індивідуальність може мати свої власні пріоритети та варіації. Проте, ця теорія надає загальний рамок для розуміння того, що дійсно важливо для нас як людей.


Розуміння рівнів потреб Маслоу може допомогти нам у декількох сферах життя. Воно може стати цінним інструментом для психологів у сприйнятті пацієнтів та їхніх потреб. Крім того, це також може надати нам важливі уявлення про те, що нам потрібно для щастя та задоволеності в житті.


Висновок полягає в тому, що розуміння п'яти рівнів потреб Маслоу може допомогти нам краще розуміти себе, свої мотивації та цілі.


Ця теорія виокремлює основні потреби, які є для нас важливими, і може слугувати основою для особистого розвитку і досягнення корисності у різних сферах нашого життя.


Дивиться також

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”